zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Pravda o roli Donalda Trumpa v Sám doma 2. Vynutil si ji?

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Zuzana Ostrá , Vydáno: 11.07.2021
Funguje to tak vždycky: Jakmile natočíte úspěšný film, neodoláte a vyrobíte jeho druhé, třetí pokračování. Film Sám doma 2: Ztracen v New Yorku je jedním z těch, které neomrzí. A snad i proto, že na povrch stále vyplouvají nové detaily ze zákulisí tohoto bijáku.

reklama

Film Sám doma pobavil diváky na celém světě, a tak logicky o dva roky později v roce 1992 spatřila světlo světa dvojka pod názvem Sám doma 2: Ztracen v New Yorku. Macaulay Culkin dostal za tento film 4,5 milionů dolarů, což bylo 45krát více než za první díl. Tolik nikdy žádný dvanáctiletý chlapec nedostal!

Kevin (Macaulay Culkin) je o něco starší, tím pádem vynalézavější (někdo by řekl zákeřnější), jen už ho rodiče nemohli opět zapomenout doma, ale scenáristé ho přesunuli bez rodiny do New Yorku. 

Pokud máte pocit, že film už dobře znáte, můžete se tentokrát při jeho sledování zaměřit i na místy až pozoruhodné detaily. Tak například ve scéně, kdy Kevinova matka najde syna před velkým vánočním stromkem v New Yorku, je v pozadí vidět i česká vlajka. Tahle maličkost není vše!

„Projdi chodbou a pak se dej vlevo.“ 

Film se natáčel převážně v hotelu Plaza v Central Parku. Číslo, které Kevin ve filmu vytáčí, je skutečné číslo hotelu. Dávejte ale dobrý pozor na scénu s chlapíkem ve vchodu hotelu, kterého se Kevin ptá, kudy se jde na recepci. Natáčela se v lobby slavného newyorského  Plaza Hotelu a ano, tím chlapíkem je nezaměnitelný Donald Trump, majitel hotelu a bývalý prezident USA.

Podle slov scenáristy a režiséra Crise Columba si Trump roličku tak trochu vynutil. „Trump s natáčením souhlasil, ale jen pod podmínkou, že si ve filmu zahraje. Tak jsme ho tam nechali a když měl snímek premiéru, stala se vážně podivná věc - lidé tleskali, když se na plátně objevil. Celé je to tam vlastně asi jako úlitba divákům. Je ale pravdou, že svou roli si Trump vynutil,“ přiblížil Cris Columbus pro magazín Insider přesně třicet let poté, co světlo světa spatřil film Sám doma

Především na sociálních sítích se také v nedávné době řešily připomínky lidí, kteří chtěli scénu s Trumpem ze Sám doma 2 odstranit. Kanadský designér Max Schramp dokonce na Twitteru zveřejnil upravené záběry, na nichž již Donald Trump ve filmu chybí.

Čtěte také: Jak se k vystřižení scény s Trumpem postavila hvězda kultovních filmů o malém Kevinovi Macaulay Culkin? 

Vystřihnou Trumpa z filmu Sám doma 2?
Autor: 20th Century Fox Vystřihnou Trumpa z filmu Sám doma 2?

Tady je 5 důvodů, proč nás film baví

1. Jednou chycený, provždy chycený

Znáte to, jak něčemu propadnete, bude vás o předmětu vaší lásky zajímat úplně všechno. Pokud máte rádi Hobita, určitě jste už byli v kině na dvojce, i když všichni říkají, že už je to ničem.

2. Opakování je matka vtipnosti 

Tvůrci opakují podobné zápletky, ale New York nabízí nové možnosti. Je zábavné sledovat, jak scenáristé museli zapojit svou fantazii, aby vstoupili do téže řeky, a přesto to byl jiný tok. 

Herec Macaulay Culkin, hrdina filmu Sám doma.

Macaulay Culkin ze Sám doma: Zneužíval ho Michael Jackson? Herec popsal, co se dělo

3. Skvělé hlášky

I tady najdete průpovídky, kterými se můžete příležitostně blýsknout. Co třeba takhle: „Netrhejte ty obaly, necháme si je na příští Vánoce!” Nebo: „Je mi fuk, když mě lidi trápí. Je pořád lepší být s někým, než být sám.” Nebo: „Kolik prstů ti ukazuju, Marve?” - „Tři, čtyři, pět… osm!” 

4. Vánoční New York

Málo naplat, New York je stále – a byl i před třiceti lety – jedním z nejfotogeničtějších míst planety. O to víc o Vánocích. Užijte si ho, tvůrci měli velký rozpočet, takže při natáčení nemuseli šetřit. Když chtěl například scenárista Chris Columbus sníh, musel za umělý zaplatit 60 000 dolarů; hned den po umělém zasněžení se spustila pravá sněhová vánice.

Sam doma2-Ztracen v New Yorku9
Sam doma2-Ztracen v New Yorku9

5. A na závěr jeden úkol, kvůli kterému se dívat musíte:

Kevin používá ve snímku kazetový přehrávač s nahráváním audiozáznamů. Tehdy existoval jen jako rekvizita vyrobená pro tento film, ale díky filmu po něm byla taková poptávka, že ho společnost Tiger Electronics začala vyrábět. Nepropásněte ho. A dopřejte si historickou lekci.

Užijte si legendární komedii Sám doma 2: Ztracen v New Yorku v pondělí 12. července ve 20:15 na Primě!

reklama

Související témata: Sám doma 2: Ztracen v New Yorku , film , filmy online , Macaulay Culkin , Donald Trump , ze zákulisí natáčení , legendární komedii Sám doma 2: Ztracen v New Yorku , Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

reklama

Přečtěte si také

reklama