zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Macaulay Culkin ze Sám doma: Zneužíval ho Michael Jackson? Herec popsal, co se dělo

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

David Laštovka , Vydáno: 05.07.2021
Macaulay Culkin je považován za nejúspěšnějšího dětského herce všech dob. Když ztvárnil roli Kevina ve vánoční komedii Sám doma, bylo mu deset let. V podstatě přes noc se stal světovou hvězdou. Neunikl pozornosti ani Michaela Jacksona, který ho pravidelně hostil na svém ranči. Culkin nenadálou slávu neunesl a jeho život provázela řada bouřlivých skandálů.

reklama

O zesnulém zpěvákovi Michaelu Jacksonovi se dodnes spekuluje, že měl sklony k pedofilii a zneužíval děti. Jedním z nich měl být právě i Macaulay Culkin. Po natočení jeho nejslavnějšího filmu spolu trávili hodně času. Zarážející na tomto přátelství byl především jejich věk. Zatímco Jacksonovi bylo přes třicet, Culkin byl ještě žáček školou povinný. Král popu ho hostil ve svém proslulém lunaparku v Neverlandu, a dokonce mu svěřil jednu z hlavních rolí ve videoklipu na skladbu Black or White. Ten mimochodem patřil k nejdražším v hudební historii, vyšel na téměř pět milionů dolarů. 

Až nedávno herec přiznal, co je s Jacksonem vlastně spojovalo a jaký mezi sebou měli vztah. „Upřímně říkám, že mi nikdy neublížil, nic mi neprovedl. Nikdy jsem ani neviděl, že by cokoliv udělal někomu jinému. Byli jsme si blízcí tím, že jsme měli podobné dětství. Tedy v podstatě žádné, protože naši otcové nás odmalička nutili pracovat a tvrdě vydělávat. Michael byl sice o dvaadvacet let starší, ale řekl bych, že se po mém boku cítil stejně mladý jako já. On mi zase nahrazoval kámoše, které jsem v dětství neměl,“ přiblížil pro magazín Esquire Culkin, který se nakonec stal i kmotrem jeho dětí a na ruku si nechal vytetovat stejné tetování jako zpěvákova dcera Paris. 

Herec Macaulay Culkin, hrdina filmu Sám doma.
Autor: profimedia Herec Macaulay Culkin, hrdina filmu Sám doma.

Za nejslavnější roli zinkasoval 4,1 milionů dolarů

Role Kevina mu přinesla nejen slávu po celém světě, ale také obrovské jmění. Za první díl Sám doma obdržel honorář ve výši 100 tisíc dolarů, za druhý díl 4 miliony dolarů. Jak se ukázalo, neunesl to. Už jako teenager začal holdovat alkoholu, později i drogám, na kterých si vypěstoval závislost. Bojoval s tím několik dlouhých let, než se jich dokázal definitivně zbavit. Jak prozradil, zvládl to sám, bez pomoci, což svědčí o jeho silné vůli. „Hrál jsem si s ohněm. Dospělo to do stadia, že už to bylo neúnosné. Musel jsem se zachránit. Na odvykačce jsem nikdy nebyl. Měl jsem kamarády, kteří za mnou přišli a ptali se mě, jak se zbavit závislosti. Dal jsem jim tu nejhorší možnou radu, jakou závislému můžete dát. Prostě s drogami přestat. Nebyl bych tím člověkem, jakým jsem dnes, nebýt drog. Pořád piju a kouřím, ale drog bych se už nedotkl. Ale miluju je, jsou jako staří přátelé. Někdy je však lepší nechat staré přátele starými přáteli a soustředit se na přátele nové,“ popsal herec.

Na festivalu v roce 2014
Autor: profimedia.cz Na festivalu v roce 2014

Ženatý byl zatím pouze jednou. V roce 1998 si vzal stejně starou herečku Rachel Miner. Manželství vydrželo čtyři roky. Osm let pak randil s herečkou Milou Kunis, která se nakonec provdala až za herce Asthona Kucthera. Od roku 2017 žije s americkou tanečnicí, herečkou a zpěvačkou Brendou Song. Letos v dubnu se jim narodil syn Dakota. Miminko pojmenovali po jeho sestře, která tragicky zemřela v devětadvaceti letech, kdy ji při přecházení silnice srazilo auto. Culkin loni oslavil čtyřicáté narozeniny a příchod na svět prvního potomka byl pro něj dodatečně tím největším dárkem k životnímu jubileu. 

Culkinův nejslavnější film Sám doma si můžete připomenout v pondělí 5. července ve 20:15 na TV Prima, případně ve středu 7. července na Prima MAX ve 12:35. 

 

Asthon Kutcher ve filmu Mejdan ve Vegas.

Hvězda Ashton Kutcher má české kořeny: Vzal si Demi Moore a přebral ženu jinému herci

reklama

Související témata: Macaulay Culkin , Sám doma , dětský herec , Michael Jackson , sexuální zneužívání , Mila Kunis

reklama

Přečtěte si také

reklama