Celebrity

1. prosince 2021 06:00

redakce Prima Ženy

Zákulisí pohádky Šíleně smutná princezna: Byli Neckář s Vondráčkovou milenci?

Legendární pohádka Šíleně smutná princezna svedla dohromady dvě pěvecké hvězdy Helenu Vondráčkovou a Václava Neckáře. Před kamerou oba působili velmi přirozeně a jejich zamilované pohledy jako by byly opravdové. Jak to spolu ve skutečnosti měli?

Společně se před kamerou měli objevit už o dva roky dříve v oscarovém filmu Ostře sledované vlaky. Režisérovi Jiřímu Menzelovi se však příliš nezdál výškovou rozdíl, který mezi nimi panoval. Helena byla o hlavu vyšší než Václav. Vyšlo to až v pohádce Šíleně smutná princezna.

Režisér Bořivoj Zeman měl o jejich obsazení jasno hned a výšku neřešil. Když je s nabídkou oslovil, zpěvačce se podlomila kolena. „Strašně mě to potěšilo, splnil se mi dětský sen. S mojí kamarádkou jsme si neustále hrály na princezny, mamince jsme vytahovaly šaty, boty a různé korále. Tenkrát pan režisér Zeman oslovil ředitel divadla Darka Vostřela, jestli by nás oba s Vaškem Neckářem uvolnil pro natáčení. Aby si pojistil jeho souhlas, nabídl mu roli jednoho z rádců ve dvojici s panem Josefem Kemrem,“ přiblížila Vondráčková.

Aby se během natáčení cítili přirozeně, režisér v pohádce ponechal jejich původní jména. Neckář byl princ Václav, ona princezna Helena. Po boku legendárních herců se cítila skvěle. „Na setkání s těmito filmovými velikány ráda vzpomínám. Velice jsem milovala Stellinku Zázvorkovou, která se o mě starala jako opravdová chůva. Vždycky byla milá a usměvavá. Stejně jako můj filmový tatínek, král, Bohouš Záhorský. Z pana Marvana jsem měla respekt, ale my jsme spolu vlastně ani moc obrazů netočili. Jinak všechno probíhalo v příjemném a přátelském ovzduší a natáčeli jsme všichni rádi, s láskou. Jediné, co mě nebavilo, to bylo všechno to líčení a přípravy. Navíc to probíhalo brzy ráno a my jsme měli před tím večerní představení, takže jsem někdy v maskérně usínala. Ale milovala jsem všechny ty krásné kostýmy, které vytvořil Jan Skalický,“ dodala zpěvačka.

Natáčení probíhalo o letních prázdninách na několika místech. „Nádherné to bylo v zámecké zahradě v Blatné v jižních Čechách, stejně tak na zámku v Bojnicích na Slovensku. Od té doby, když tam jedu vystupovat, se na ten zámek ráda dívám. Moc mě také bavily písničky Jana Hamra mladšího, tehdy osmnáctiletého. Ty písničky jsou úžasné a nadčasové, že je zpíváme doposud,“ prozradila Helena Vondráčková.

Jak Marvan nachytal Václava Neckáře

Na natáčení velmi rád vzpomíná i Václav Neckář. „Když mám příležitost, rád se na pohádku v televizi dívám. Mám radost, že písničky, které vznikly už v roce 1967 si zpívají děti po několik generací. Co se týče vzpomínek na natáčení, rád jsem jezdil na koních, a tak mě tedy pan režisér Bořivoj Zeman posadil na krávu bez sedla. Jmenovala se Máňa,“ zavzpomínal s úsměvem zpěvák.

Jeho otce, krále Jindřicha Spravedlivého ztvárnil legendární Jaroslav Marvan, který si Neckáře během natáčení dobíral. „Pamatuji se, že v té době, když to natáčeli, nám Marvan s chutí líčil, jak nachytal Václava Neckáře. Povídal: „Koukám, jak si v šatně zkouší mojí královskou korunu. On netušil, že ho vidím, tak jsem na něj zařval: Polož to! Takhle mladej a zkoušel by si moji královskou korunu? To si nezvykej! Vyčinil jsem mu. On se lekl, hned ji položil a utíkal pryč...“ Tak se smál, že mu na to skočil. Vašek si myslel, že se na něj zlobí doopravdy, ale z jeho strany šlo pouze o legraci,“ vylíčil Petr Jančařík, s jehož maminkou Alenou Marvan udržoval milostný vztah a měl s ní nemanželskou dceru. „Jako začínajícímu herci mi moc pomohl. A samozřejmě jako král, otec, byl přísný,“ okomentoval dávnou historku s nadhledem Václav Neckář.

Ústřední dvojice z pohádky začala intenzivně spolupracovat i po natáčení, kdy ještě s Martou Kubišovou vytvořila pěvecké trio Golden Kids. Jak se Helena a Václav ale dušují, jejich vztah nikdy nepřekročil přátelskou hranici.

Na Šíleně smutnou princeznu se můžete podívat 27. prosince ve 20:15 na Primě.

ZDROJ: ShowTime a archiv autora


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 5. 3. 2024

Berani, dnes by se vám mohly naskytnout příležitosti k tomu, abyste veřejnosti představili svou tvůrčí práci, kterou umíte nejlépe. Může jít o vystoupení, výstavy, veletrhy nebo festivaly – cokoli, co vyžaduje velkou pozornost veřejnosti. Budete v záři reflektorů a zastíníte téměř každého. Je pravděpodobné, že to bude velká zábava. Rozhodně by to mělo posílit vaše ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.