Celebrity

26. července 2021 13:00

Gabriela Kolinová

Vendula Pizingerová zažila dramatické chvíle se synkem v Rumunsku: Naštěstí jsem kliďas

Vendula Pizingerová si za devět let života s mladším manželem už pár dobrodružných cest užila. Teď poprvé vyrazili ve třech, i s devítiměsíčním synem Josefem, do Rumunska. Naštěstí ne hned pod širák. I přesto zažili spoustu dramatických chvil. Pro Vendulu to prý nebylo nic stresujícího. „Ve vypjatých situacích já jsem absolutně klidná,“ svěřila se.

Absolvovat s malým dítětem tisíc kilometrů do Rumunska a zpátky, dvě stě kilometrů terénem, na kterém vás potká stádo ovcí, medvědi nebo vás na dva dny zastaví spadané stromy, to chce odvahu. Vendula Pizingerová a její manžel Josef ji rozhodně mají. „My jsme koupili auto se stanem na střeše. Pepa uznal, že pod širákem s malým spát nemůžeme. Nejdřív jsme to vyzkoušeli u nás a bylo to fajn, tak jsme vyrazili do Rumunska. Už jsme tam jednou byli, nečekala jsem žádné šílenství, je to krásná země plná krásné přírody,“ prozradila Vendula v pořadu Showtime.

Kdo dovolenou zvládal nejlíp? „Já myslím, že malej. On je takový všetečný, čilý, tak se tam už učil chodit. Vedle těch kempingových židlí je to horší, jsou vratké, ale zvládal to fajn,“ svěřila se pyšná maminka.

Dramatické chvilky: popadané stromy a medvědi

Při cestě zažili i pár dramatických chvil. Josef přes naviják vytahoval auto, které zapadlo kvůli velkým kamenům, a pak se stejně museli vrátit. „Vždycky se přihodí něco, co nepředvídáš. Pak se nám stalo, že byly přes cestu popadané stromy. Josef litoval, že si nevzal motorovou pilu, měl jen malou, tak dva dny řezal stromy,“ prozradila Pizingerová.

Podle ní nebyla situace tak kritická. Ale všichni si vyzkoušeli své možnosti. „Já jsem měla 20 cm na vození kočárku, bylo tam hodně komárů, bahno. Můžeš změnit i to spaní na autě na stan. Malý tam fandil tatínkovi z okna. Naopak ho to bavilo,“ dodala prezidentka nadačního fondu Kapka Naděje

Na cestě je potkaly i nezapomenutelné zážitky: „Viděli jsme medvědy, jednoho na kraji louky, jsou plachý, pak tři medvíďata přes cestu, to bylo fantastický,“ řekla.

Cestování s dětmi mi nedělá problémy, říká Vendula Pizingerová

Vendula Pizingerová prý krizové momenty na cestách zvládá dobře. A s manželem se nebojí: „Já nejsem vzteklá, mám trpělivost. Ve vypjatých situacích jsem absolutně klidná, takže k ničemu nedocházelo. To až když jsme dorazili domů,“ svěřila se se smíchem. Svému muži naprosto věří. „Určitě na něj spoléhám, věřím mu, a ať jsme byli na světě kdekoliv, tak jsem se nikdy nebála,“ přiznala Vendula, která nedávno přiznala, že pozdní mateřství ji někdy trochu zmáhá.

Příští rok by prý rádi vyrazili do Albánie. „Já jsem cestovala vždycky s dětma, nedělalo mi to nikdy problémy, tomu dítěti je nejlíp s rodičema,“ myslí si Vendula. Podobnou cestu by ráda dopřála i dětem z Kapky naděje. „To by bylo fajn, i když by to možná nebylo vhodné, jak jsou po tom léčení. Možná někdy přemluvím Josefa, aby byl vedoucí,“ řekla se smíchem.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.