Vendula Pizingerová přiznala: Jsem unavená, je to náročná mateřská. Co ji tak zmáhá?

Vendula Pizingerová přiznala, že je nevyspalá a mateřství ji trochu zmáhá. Ale zase ji prý nabíjí jinou energií. Prozradila, jak to mají s mužem s nočním vstáváním k jejich pětiměsíčnímu Josífkovi. Střídají se? A jaké jsou výhody a nevýhody pozdního mateřství?

Vendula Pizingerová je ve svých 49 letech mámou pětiměsíčního Josífka. Vypadá to, že jen září a život po boku mladšího partnera jí jen svědčí. I když to na první pohled není vidět, únavu přiznává: „Mám se dobře, ale přiznám se, že bych si občas pospala trošku víc,“ svěřila se v pořadu ShowTime.

Mateřská láska ale Vendulu pozitivně nabíjí. „Je to hrozně zvláštní, protože mateřství ti dodá takovou energii. Je to taková jiná únava. Ale přiznám se, že někdy unavená jsem,“ vysvětlila. Malý Josífek je pohodář, ale už i on začíná mít více energie a chce poznávat svět: „Jsou dny, kdy spí, ale víc dnů je, kdy nespí,“ přiznává pyšná maminka.

V noci vstávám výhradně já, přiznává Vendula

Noční vstávání k miminku je prý čistě Vendulina záležitost. A synek má prý občas v noci tolik elánu, že nedobrovolně vzbudí i ostatní členy domácnosti: „Noční vstávání je na mně, je pravda, že občas Josefa malej vzbudí. Třeba v noci pase koníčky a nechce spát. Něco si k tomu povídá, a až když si ho nikdo nevšímá, vzbudí celou rodinu. Myslím, že až bude chodit, tak se unaví, doufám,“ svěřila se Vendula Pizingerová, která má z předchozího vztahu s Karlem Svobodou patnáctiletého syna Jakuba. Ten je teď momentálně na distanční výuce a Vendula prozradila, jak to zvládají.

Děti jsou gumový, nic se jim nestane

A jaké jsou výhody pozdního mateřství? „Už nejsi nervózní. Josef je moje třetí dítě, takže jsem si jistější v kramflecích. Víš, že děti jsou gumový a že se nic moc neděje,“ říká, ale jedním dechem dodává, že s Josífkem je to náročnější: „On je jiný než ty dvě předtím. Má jiného otce a je akčnější. Ve třech měsících se už přetočil a musí se hlídat. Je to náročná mateřská dovolená,“ směje se Vendula, která často na Instagram dává fotky svého muže. Skoro to vypadá, že je na rodičovské on: „Ne, na mateřské jsem výhradně já,“ dodala s úsměvem.

Manžel Josef je ale ze syna celý nadšený, vlastně celá rodina: „Pepa má ještě prababičku, pradědu, všichni jsou šťastní a mezi náma je to pouto silnější. A i když o tom Josef nemluví, tak dobře ví, co to stojí úsilí a energie,“ vysvětlila Vendula, která doufá, že o zamilované pohledy se muž podělí: „Když vidí malého, tak se vždycky rozzáří, jako když jsme spolu chodili na začátku. Tak si vždycky říkám, že doufám, že tím pohledem spočine i na mně,“ směje se.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.