zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Kristýna Leichtová: Kritika za domácí porod se mě nedotkla. Věděla jsem, co dělám

Herečka Kristýna Leichtová má dvě dcery. Druhou rodila doma.
Autor: profimedia Herečka Kristýna Leichtová má dvě dcery. Druhou rodila doma.
Anna Kopečková , Vydáno: 07.04.2021
Ve dvaadvaceti letech debutovala ve filmu Účastníci zájezdu, diváci televize Prima ji znají i jako Kláru z oblíbeného seriálu Ohnivý kuře. I když je za popularitu vděčná, už mnohokrát zjistila, že s sebou nese i mnohá úskalí. Ostrou vlnu kritiky zažila v době, kdy účinkovala v taneční soutěži a také když zveřejnila fotografii z domácího porodu. Jak se s tím vypořádala? O tom se rozpovídala v internetovém projektu Žena v zenu.

reklama

Kristýna Leichtová je vtipná a pohotová, což uplatňuje bohatě i při své profesi. Navíc se o ní říká, že je majitelkou jednoho z nejkrásnějších poprsí v českém showbyznysu. Momentálně je však více než herečkou maminkou dvou malých holčiček a na sociálních sítích otevřeně sdílí klady i zápory mateřství. A už také měla příležitost zjistit, že některý typ veřejné kritiky ji nechává zcela chladnou, zatímco něco jiného ji trápí i dlouhé měsíce, dokonce i roky. 

  • Kdy jsi vystoupila z „ulity“ soukromého prostoru a zažila poprvé reakce veřejnosti?

Začalo to v mých dvaadvaceti letech, když jsme natočili Účastníky zájezdu. Bylo to super, protože jsem vždycky chtěla být tak trochu „populární“. Každopádně tehdy jsem ještě netušila, co všechno s sebou popularita nese. Občas se lidé chovají, jako kdybychom spolu snad usínali... Právě v Účastnících zájezdu jsem asi ve 23. minutě sundala vrchní díl plavek. Tehdy jsem měla docela dobrou postavu, takže ty reakce byly vesměs pochvalné. Spíš mi vadilo, že lidé mě neřeší kvůli herectví, které jsem šest let studovala, ale kvůli mému tělu. Ale vlastně v té době, když jsem se koukala kolem sebe na všechny své stejně staré kolegyně, tak to nebylo jinak. U nás to prostě tak je, že když je mladá herečka a má hezké tělo, tak je odhalována. Navíc to téma mám od té doby každé léto na talíři, což už mě opravdu nebaví. 

  • Vzpomeneš si na nějaké další okamžiky během kariéry, kdy tě nějaká reakce veřejného prostoru zarazila?

Ano, během účinkování v taneční soutěži. I když tanec miluji, nemám moc ráda pravidla a tabulky, což v té soutěži bylo. Tehdy se na mě snesla vlna kritiky, že jsem tlustá a hlavně vypadám nepříjemně. Sestříhali to tak, že to tak možná i působilo. Tehdy na mně média nenechala nit suchou a já všechnu tu negativitu četla. Myslím, že jsem se tím celkově nechala dost strhnout a vlastně, i když už jsou to čtyři roky, doteď si to zpracovávám. Každopádně životem „tančím“ dál a říkám si, že minimálně mi ta zkušenost dala větší nadhled a poznání, že internet není vševědoucí. Člověk by se měl řídit jen tím, co cítí sám.

Kristýna jako Klára v seriálu Ohnivý kuře
Autor: FTV Prima Kristýna jako Klára v seriálu Ohnivý kuře
  • Kam nebo ke komu chodíš čerpat pocit sebehodnoty a vůbec normálního vnímání sebe a života?

Podporu mám pochopitelně u partnera. Pak mám od základní školy několik kamarádů, jejichž život funguje úplně normálně. To jsou lidi, za kterými jsem se vždycky vrátila z Prahy, „poprášená tím zlatý prachem, krásná, zářivá, vševědoucí“ a oni mě stáhli zpátky na zem. Když se s nimi bavím, z hlavy mi vždycky vypudí myšlenky, že se svět točí jen kolem mých problémů. Navíc mě samozřejmě podpoří, kdykoli to potřebuji.

  • Zajímavým krokem do veřejného prostoru bylo i zveřejnění tvé fotky z domácího porodu. Co bylo tím impulzem, abys to sdílela, a jak jsi pak snášela reakce?

Chtěla jsem to téma „odšpuntovat" a podělit se o ten nádherný zážitek. A hlavně jsem chtěla podpořit ženy, které se takhle rozhodnou. Tehdy mi můj Vojta říkal, že jsem se zbláznila, že to dávám ven, že mě rozcupují. Já jsem ale kritiku čekala, protože to je kontroverzní téma. Takže těm rýpavým poznámkám a nadpisům typu „další matka bez mozku“ jsem se pak během šestinedělí spíš smála. Nicméně teď, když to čtu zpětně, je mi z toho spíš smutno. Rozhodnutí to zveřejnit ale nikdy litovat nebudu. Jsem ráda, že se o tomhle tématu mluví, protože žena se během porodu potřebuje cítit na prvním místě v bezpečí, a to u mě bylo právě doma. 

 

  • Co bys na závěr doporučila méně zkušeným ženám, aby je nesmetla první vlna hejtů?

Doporučila bych jim připomínat si, že lidé opravdu na všechno dost rychle zapomenou. Vždyť nic není starší než včerejší noviny. Takže nestresovat se a dělat věci tak, jak je člověk cítí, věřit si. A navíc, negativní reklama je taky reklama. Alespoň u nás v herecké branži to bohužel takto stále funguje.

Podívejte se na celý rozhovor:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Žena v zenu - Kristýna Leichtová

Připraveno ve spolupráci s projektem Žena v zenu, který představuje české ženy z různých sfér, jejich příběhy o překážkách, odmítání nebo nepřejícnosti. A především to, jak se s takovými jevy, které mají často u žen dost specifickou formu, vyrovnávají. 

Bára Nesvadbová

Bára Nesvadbová: Setkala jsem se s urážkami, které by si k muži nikdo nedovolil

 

Nina Špitálníková

Samoživitelka Nina Špitálníková miluje tetování a japonskou bondáž: Chodí mi stovky hejtů

 

Eva Decastelo a Eva Burešová

Hvězda Slunečné neunesla kritiku na Instagramu. Vypadáte staře, píšou jí

reklama

Související témata: kritika , Žena v zenu , Kristýna Leichtová , seriál Ohnivý kuře , domácí porod , Účastníci zájezdu

reklama

Přečtěte si také

reklama