Celebrity

10. září 2021 05:55

redakce Prima Ženy

Vilém Čok radí, jak zatočit s alkoholem. Panáky vodky do polívky!

Rocker a postava spjatá s českou hudební scénou dlouhá léta bojoval s alkoholem. Čerstvý šedesátník Vilém Čok už je dlouho střízlivý, ale jak sám tvrdí, měl několikrát namále.

Vyučený spojový mechanik tíhl k rockové hudbě od začátku, už s jeho první kapelou Zikkurat se mu povedlo prorazit, v roce 1981 nastoupil za Ondřeje Soukupa do Pražského výběru. Úspěch a sláva ho dostala do alkoholové smyčky, která měla vrchol v devadesátých letech.„Devadesátky byly nejhustší. Domů jsem chodíval často, jenže se spoustou různých vjemů. Byl jsem vyhledávaný barový hráč. Hrát v baru je hustší než rockové koncerty. Těžký to bylo. Předtím jsem byl skoro abstinent, ale ono tě to semele. Musel jsem se s láskou podřídit,“ zavzpomínal na bouřlivá léta Vilém Čok.

Panáky do polívky podle Čoka

Na alkohol se Vilém Čok stal odborníkem, a tak dnes radí méně zkušeným. Často mu píší jeho fanoušci a žádají o radu, jak zatočit s démonem jménem alkohol. „Psal mi jeden fanoušek, abych mu pomohl, že potřebuje pořád chlastat, a nemůže to zastavit. Dal jsem mu radu, jak snižovat dávky. Aby si dával vodku do polívky. Panák, dva, tři, podle chuti. Je to řešení, není to sranda. Takhle postupně se z toho dostaneš. Poradil jsem mu to a je v pohodě, dostal se z toho,“ prozradil muzikant svůj recept na boj proti alkoholismu.

I během bouřlivých let se mu povedlo udržet manželství

Navzdory bouřlivému životu si dokázal udržet jednu ženu a kompletní rodinu. „Mám manželku Janu, spolu máme dva syny a už mám také vnučku. Se ženou jsme spolu 42 let. Moje žena je Ryba a Ryba je tichý, klidný, tolerantní věrný druh, naproti Panně, to jsem já, jsem velice milující, také tolerantní,“ vysvětlil podstatu jejich spokojeného vztahu v pořadu 7 pádů Honzy Dědka.

Kromě alternativní hudby Vilém Čok zářil překvapivě i v těch nejlepších muzikálech. Vedlejší role si zahrál v představeních Jesus Christ Superstar, Johanka z Arku, Krysař nebo Excalibur. Hrál také ve filmech V žáru královské lásky a Pražákům je hej.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 7. 2024

Dnešní den se vyznačuje rozporuplným aspektem tlaku a tahu, který ve vás může vyvolat pocit nejistoty, jak postupovat. Na jedné straně můžete mít pocit, že chcete vše naplánovat a stabilizovat své emoce, abyste mohli fungovat naplno. Na druhou stranu vás může něco táhnout do oblak. Mluví z vás vaše srdce. Poslouchejte. Najděte kompromis mezi těmito dvěma energiemi.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.