Celebrity

12. prosince 2021 05:30

Žaneta Dernerová

Známe vítěze Talentu 2021. Devátý ročník vyhráli Češi!

ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT FINÁLE (15) - upoutávka

Po bombastickém velkém finále talentové show, v němž nás moderátoři pořadu Jasmina Alagič Vrbovská a David Gránský napínali do poslední vteřiny, známe vítěze. Výhru 40 tisíc euro si odnesla taneční skupina Diamonds.

Nadaní Diamonds uchvátili porotu během castingových kol. „Já jsem velmi šťastná, že jsme se jako porota shodli. Podle mě to bylo hollywoodské číslo,“ myslí si Diana Mórová, která v medailonku před vystoupením tanečníků z Nového Bydžova zavzpomínala na jejich představení Vymítání ďábla. Svým scénickým tancem doplněným o fantastické a nebezpečné akrobatické prvky oslnili porotu natolik, že jim poprvé v historii soutěže udělila porotcovský zlatý buzzer.

Laťku si tak už při castingu nastavili Diamonds pěkně vysoko. Jak poznamenal porotce Jaro Slávik, není lehké ji překonat. I to se jim ale bravurně povedlo. Kromě neuvěřitelných akrobatických kousků, precizních tanečních pohybů, dokonalé choreografie a kostýmů totiž zvolili velmi silné téma – Lidice.

„Moje děti znázorňují to lidské sousoší a to sousoší symbolizuje třináct milionů dětských obětí po dobu války,“ vysvětluje výběr tématu jejich učitel s tím, že záměrem je poukázat nejen na tuto strašlivou skutečnost, ale i na nutnost, aby se to již nikdy neopakovalo.

Marta Jandová Diamantům z Česka výhru přála

Šanci na vítězství českých Diamantů věřila třeba zpěvačka Marta Jandová. „Je to takový můj jeden ze dvou tipů na vítěze,“ svěří se ještě před jejich vystoupením Marta, která v přímém přenosu zazpívala společně se svým otcem a členem kapely Olympic Petrem Jandou. To ještě netušila, že bude po jejich fenomenálním představení tak dojatá, že bude jen těžko hledat slova a hodnotit.

Ovšem nebyla to pouze Marta, kdo byl z emotivního vystoupení naměkko. Hlas se třásl i moderátorce Jasmině Alagič a její kolega David Gránský přiznal husí kůži po celém těle. Všechny dostal jeden konkrétní okamžik, ve který zatrnulo zejména všem rodičům.

Vítězní Diamonds se po slavnostním večeru nechali slyšet, že část výhry 40 tisíc euro chtějí věnovat některé z nadací pro děti, které v životě neměly takové štěstí jako oni.

Pokud jste nesledovali živý přenos přes stream na iPrima.cz, užijte si záznam velkého finále deváté řady show Česko Slovensko má talent a báječné výkony všech soutěžících ještě v neděli od 20:15 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.