Celebrity

25. listopadu 2021 05:55

Žaneta Dernerová

Historický okamžik v talentové soutěži! Tohle porotci ještě nikdy neudělali!

ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT IX (13) - upoutávka

Jen tak někomu se nepodaří zaujmout svým vystoupením natolik, že porotci v podstatě v přímém přenosu přepíšou pravidla soutěže, aby ho dostali do finále. Takový mistrovský kousek se ale povedl taneční skupině Diamonds. Jaro Slávik vyslal jasný impulz a jeho kolegové se přidali. Vznikla tak naprostá novinka – porotcovský zlatý buzzer.

Taneční skupina Diamonds přijela ukázat do talentové soutěže sestavu s akrobacií a dalšími různými prvky, které jsou elegantní a strašidelné zároveň. Ačkoliv nemá toto uskupení z Nového Bydžova mnohaletou tradici, neboť vzniklo teprve před šesti lety, čítá již více než sto členů.

„Na dnešní den jsme se připravovali velice intenzivně a makali jsme na této sestavě díky covidové situaci pouze dva měsíce,“ přibližuje jedna ze členek, za jakých okolností vystoupení vznikalo. Do talentové show přijelo 24 lidí, přičemž kromě jediného muže se jedná výhradně o dívčí zastoupení.

Zaujmou už při příchodu. Ač se na pódium dostaví jen dvě členky souboru, přivítá je ohromující potlesk, který neujde pozornosti porotců. Když se od dívek dozví, že se jejich představení nazývá „Vymítání ďábla“, je jasné, že se mají na co těšit. „To potřebujeme,“ směje se Diana Mórová.

Diamonds předvedou fantastické číslo

Jen těžko by je ale v tu chvíli napadlo, jaké bombastické vystoupení je čeká. Kromě dívky v nevinné bílé zaplní jeviště hrozivě nalíčení kostlivci, kteří ji svádějí na temnou stranu. Záhy se proti nim postaví domnělí zástupci církve v červených kostýmech a začíná nefalšovaný taneční souboj o dívčinu duši.

Už během vystoupení slyšíme z řad porotců ohromené výkřiky. Jeden nebezpečný akrobatický prvek střídá druhý. „Já asi odpadnu, můžu se přidržet?“ ptá se v zákulisí moderátorka Jasmina Alagič trenérky souboru. Celé představení je navíc i dokonalým scénickým příběhem. „Tohle schováváte v Bydžově?“ nechápe stejně udivený David Gránský.

Po fantastickém finále následuje bouřlivý potlesk vestoje celé Incheba Expo arény v Bratislavě. Porotkyně Marta Jandová jen vzrušeně křičí a i na zbytku poroty je vidět, že nemohou uvěřit tomu, co právě viděli. „Zlatý buzzer! Zlatý buzzer!“ skanduje nadšené publikum. Jenže ten už bohužel nemají k dispozici ani moderátoři, ani nikdo z porotců.

Historický okamžik – porotcovský zlatý buzzer

„Kostýmy úžasné, nápadité, výborné líčení. Já bych vám určitě dala zlatý buzzer. Mně až vyhrkly slzy,“ netají se uchvácená Diana Mórová. „Nejlepší skupinové číslo, které jsme tento rok viděli. Byli jste famózní,“ nešetří chválou Jaro Slávik a dodává: „Nikdo z nás už nemá zlatý buzzer. Ale pravidla jsou od toho, aby se porušovala. Je tu jedna jediná cesta, která se nazývá porotcovský zlatý buzzer,“ řekne Jaro s tím, že je přesvědčen, že by ho měli použít.

Následuje tak jedinečný moment, kdy se všichni porotci postaví, složí ruce na sebe a společně stisknout ono exkluzivní zlaté tlačítko. Pódium zaplaví zlaté konfety a slzy členů souboru. „To se v historii této show ještě nikdy nestalo!“ komentuje nevěřícně David Gránský. Na tento výjimečný okamžik i celé báječné vystoupení se podívejte v archivu na iPrima.cz.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.