Celebrity

17. května 2021 05:45

Zuzana Schneidewind

Vojta Kotek vs. Tom Back. Čí Einstein je větší sympaťák, náš nebo německý?

Na první pohled je patrné, že do role seriálového Einsteina, který má kořeny v Německu, byli obsazeni opravdu sexy herci. Porovnejte, jak dalece jsou si podobní hlavní představitelé primácké verze seriálu s originálem?

V zemi svého vzniku je seriál, který u nás znáte pod názvem Einstein – případy nesnesitelného génia tak populární, že se dočkal již tří sérií. V Německu i u nás filmaři vsadili na obsazení výrazných hereckých typů. Tom Back a Vojtěch Kotek jsou opravdu velcí konkurenti. Kdyby spolu tito dva herci soupeřili v soutěži krásy a mužnosti, netroufáme si říct, kdo by vyhrál.

Jak vypadá německý a český představitel nesnesitelného génia Einsteina, německá komisařka Vrabcová a šéf kriminálky? Porovnejte.

1. Hlavní hrdina, nesnesitelný génius Einsten

V Německu: Tom Back jako Felix Winterberg

V Česku: Vojtěch Kotek jako Filip Koenig

Tvář německého herce Toma Backa u nás proslavil především seriál Kobra 11. Populární herec má filmařům co nabídnout – zpívá, profesionálně tančí a umí hrát na několik hudebních nástrojů. Na jeho vypracované postavě se jistě podepisuje i jeho sportovní průprava. Šermuje, hraje fotbal, tenis. Pro roli geniálního vědce, který musí také dobře vypadat, je prostě Tom Back jako stvořený. Ke všem dovednostem se plynně domluví anglicky, francouzsky a samozřejmě německy.

V rozmanitosti koníčků a uměleckého talentu jsou si hlavní představitelé Einsteina podobní. A co se týká soukromí? Tom požádal svou přítelkyni Ehefrau Chryssanthi Kavazi na dovolené v Thajsku o ruku a už přes rok je ženatý. Svatba se konala v řeckém duchu, protože jeho žena je na půl Řekyně.

To Vojtěch Kotek, přestože rovněž patří k idolům mnoha dívek, je úspěšný a slavný, zůstává stále svobodný a bezdětný. Na vážnou známost to u něho zatím nevypadá. Má snad herec smůlu v lásce? Za sebou má Vojta Kotek několik bolestných rozchodů.

2. Pořádkumilová vyšetřovatelka z vražd

Vyšetřovatelka na oddělení vražd. Má ráda systém a pořádek a její šéf zase její dobré výsledky. Je trochu upjatá, ale dokáže se rozčílit, když jí někdo hází klacky pod nohy, nervy pak obaluje čokoládou. Jako svobodná matka miluje svého syna, který je po vážné operaci.

V Německu: Annika Ernst jako Elena Langeová

V Česku: Anna Polívková jako Lenka Vrabcová

Annika odstartovala hereckou kariéru na gymnáziu, kde navštěvovala dramatický seminář. Jemu vděčí za tři měsíce na hereckém workshopu v New Yorku. Jakmile dokončila hereckou školu, nabídky se jí jen hrnuly. Šla doslova z jedné role do druhé, na svém kontě u má několik seriálů. Dnes sedmatřicetiletá herečka žije se svým přítelem a dcerou v Berlíně.

3. Ostřílený šéf kriminálky

Policajt staré školy. Zásadový, rozumný, lpí na dobré pověsti svého oddělení.

V Německu: Rolf Kanies jako Stefan Tremmel

V Česku: Pavel Zedníček jako Ivan Urban

Kvality Herce Pavla Zedníčka snad ani netřeba představovat. Jeho německý kolega Rolf Kanies je ve své domovině rovněž uznávaným divadelním a filmovým hercem. Režiséři ho velmi rádi obsazují právě do kriminálek. Dlouhou dobu byl totiž pro televizní diváky neznámý, jelikož do svých čtyřiceti let hrál jen na divadelních prknech. Od té doby má na svém kontě přes sto filmových a seriálových rolí. Mluví anglicky, francouzsky, italsky a rusky.

Premiérové díly seriálu Einstein – případy nesnesitelného génia sledujte v sobotu ve 20:15 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.