Volání divočiny: Proč se musel Harrison Ford ve skutečnosti mazlit s mužem místo se psem?

V hlavní roli osudem zkoušený psí mazlík Buck, kterému se společníkem v nesnázích stane Harisson Ford. Filmová adaptace románu Jacka Londona Volání divočiny jistě chytne každého diváka za srdce. Ostatně stejně jako si film hned podmanil i slavného herce. Ford se prý dokonce v postavě okamžitě poznal. Zato si vůbec neužil roztomilého psíka, se kterým hraje ústřední dvojici.

Chlupáš Buck si žije spokojeným životem v milující rodině ve vyhřáté Kalifornii. Do té doby, než chudáka unesou obchodníci se psy a prodají ho do divočiny kanadského Yukonu, kde právě vrcholí zlatá horečka na Klondiku. Mrazivé končiny skrývají spoustu nástrah, ať už v podobě zrad přírody, nebo lidské vypočítavosti. Když už se Buckovi zdá, že našel své místo v životě, zůstává opět osamocen. Nakonec narazí na muže jménem John Thornton (Harisson Ford), který se dobrovolně rozhodl opustit civilizaci a žít sám. Tady se začíná rodit silné pouto mezi člověkem a psem. Nesourodá dvojice se společné vydá za dobrodružstvím do neznáma.

Harrison Ford poznal v roli sám sebe

Dokonalým adeptem pro roli byl od samého začátku herec Harrison Ford. „Jsem to vlastně já. Všechny hlavní aspekty osobnosti Johna, včetně jeho přesvědčení, mám v sobě. Někdy postavu, kterou hrajete, musíte hledat, ale tady to šlo samo. Ta role mi sedla jako ulitá,“ uvedl Ford na premiéře filmu ke své postavě.

Volání divočiny bez přírody a zvířat?

Po zhlédnutí filmu vás asi úplně nepřekvapí, že se jeho rozpočet vyšplhal až na 150 milionů dolarů. Překvapive ale je, že většinu nákladů spolkly digitální triky. Trikově totiž byla vytvořena nejen příroda (tvůrci celou tu přírodní nádheru natáčili na zeleném plátně v ateliéru), ale i samotný Buck! Jeho přítomnost před plátnem zastal bývalý artista Cirgue du Soil.

O to zajímavější bylo pro Harrisona Forda navazování emocionálního vztahu s imaginárním zvířetem, kterého představoval člověk. „Drbat ho za uchem a hladit ho po ramenou, jako svého zvířecího kamaráda, mi zpočátku připadalo trochu divné. Ale překonal jsem to,“ přiznal zkušený herec. Ostatně i všechna jiná zvířata ve filmu jsou digitální!

Natáčení za pomoci digitálních technologií tak umožnilo hercům rozvinout svou fantazii. V jedné scéně například Buck vede tým psího spřežení, když se utrhne lavina. Ve skutečnosti se i tato podívaná natáčela vevnitř.

Dalším příkladem dokonalého filmového triku je obraz s postavou, propadající ledovou plotnou do mrazivé vody. Je neuvěřitelné, že se tahle akce natáčela v lodním kontejneru plném vody, navíc za parného letního dne.

Podobné články

I když je ve Volání divočiny spousta odvážných akčních scén, v jádru je to příběh o odolnosti. „Lidský duch je často nezlomný a já to považuji za dar přírody nebo Boha,“ vysvětluje Ford a dodává. „Pro mne je to totéž.“ Volání divočiny je silným příběhem plným dobra i zla, příběhem přátelství a lásky, který si můžete užít v pátek 7. ledna ve 20:15 na TV Prima!

Podobné články


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 11. 6. 2023

Nadcházející den vám bude vyhovovat, ale nesmíte očekávat zázraky. Nyní je čas uzdravování. V následujících týdnech obnovíte harmonii svých energií a díky lepší stravě a životnímu stylu získáte zpět svou kondici. Přestavba čeká i váš citový život, protože najdete odvahu postavit se některým znepokojivým otázkám.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.