Celebrity

11. února 2022 05:57

Whitney Houston si odnesla tajemství do hrobu. V dětství ji sexuálně zneužívala žena

Za zpěvačkou hitu I Will Always Love You stál daleko barvitější příběh než ten s Bodyguardem. Milovala ženu a stala se bankomatem pro celou svou rodinu. Důvod, proč se jí drogy staly osudnými, byl však mnohem hlubší – sahá až do dětství talentované dívky z ghetta.

Whitney Houston vyrůstala v černém ghettu ve státě New Jersey. S bratry jedla přikrčená k zemi, protože venku lítaly kulky. Nippy, jak se Whitney Huston doma říkalo, byla už jako dítě nevšedně krásná. Pěvecký talent zdědila po matce, Cece Houston vystupovala jako vokalistka pro Arethu Franklin nebo Elvise Presleyho, proto malou Whitney společně s bratry často odkládala ke známým. Z Johna Houstona, hlavy rodiny, se postupem času stalo velké zvíře na městském úřadě. Kdo ho nepodplatil, ten nestavěl.

Ve škole plachou dívku šikanovali, ale v kostele, kde Whitney zpívala, platila za hvězdu s nevšedním talentem. Cece ji ve zpěvu neustále cepovala, věděla, že její dcera má předpoklady stát se hvězdou.

Zakázaná láska s přítelkyní Robyn

V šestnácti letech se na letním táboře potkala se ženou svého života. Robyn Crawford se následujících dvacet let stala pro Whitney Houston skálou. Nikdo jí nebyl bližší, nikdo na ni neměl takový vliv jako Robyn. Whitney s ní žila a sdílela s ní lože, o čemž informuje The Guardian v rozhovoru s Crawford. Když v devatenácti letech podepsala první smlouvu s nahrávací společností, matka Cece přišla k prahu jejich domu s biblí a zakázala jim fyzický kontakt. „Řekla, že bychom toho měly nechat, protože to Whitney způsobí problémy. Kdyby se o nás lidé dozvěděli, použili by to proti nám. A v 80. letech to tak zkrátka bylo,“ prozradila Crawford webu People.com. A skutečně se tak za pár let stalo, média o nich začala psát jako o páru, což Whitney Houston vždy popírala.

Turné plné drog a osudové setkání s Bobbym Brownem

Mladé Houston se začalo zanedlouho dařit, vyprodávala turné a zaměstnala celou rodinu. Její dva bratři dělali nejen road managery Whitney, ale také drogové dealery. Jako náctiletá začínala s bratry kouřit marihuanu, v pozdějších letech ji Whitney kombinovala s kokainem.

Z celosvětové pěvecké slávy těžila celá rodina. Její sourozenci s příjmením Houston měli k drogám a dívkám volný přístup, otec se stal účetním, jenž jezdí v luxusních autech. Úpěšná zpěvačka fungovala pro celou rodinu jako bankomat. O tom, že je jejich malá Nippy závislá na drogách, se vědělo, nikomu se však nehodilo s tím cokoliv dělat.

Po krátkých vztazích s muži, jako byl Eddie Murphy, v roce 1989 potkala R’n’B zpěváka Bobbyho Browna, kterého si o tři roky později vzala. Mezi její asistentkou Robyn a Bobbym existovala velká nevraživost, navzájem na sebe žárlili. Po jedné hádce s Whitney Robyn odešla z týmu a se svou nejbližší už se nikdy neviděla. Zamilovaná Whitney si vybrala Bobbyho.

Toxické manželství a dcera vyrůstající u feťáků

Manželství Whitney a Bobbyho bylo jedním velkým drogovým dýchánkem. Zpěvačka podepsala nejdražší smlouvu s nahrávací společností v historii. Během toho také zjistila, že ji o všechen majetek obíral její otec John, se kterým se nakonec soudila. Když zemřel, nepřišla mu ani na pohřeb.

Zatímco nahrávací společnost čekala na album, které si cenila na 100 milionů dolarů, Whitney s Bobbym peníze v podstatě profetovali. Whitney po drogách výrazně hubla a byla obětí násilných a slovních útoků Bobbyho. Brown během rauše maloval po zdech a podlahách jejich domu démonické obrazy.

Do takového domova připomínajícího feťácké doupě se v roce 1993 narodila dcera Bobbi Krissy Brown. „Krissy v podstatě nikdy neměla šanci,“ rozplakala se v nejnovějším dokumentu Whitney (2018) rodinná příbuzná a narážela tak na to, že Krissy nezažila nic jiného než toxickou výchovu rodičů a cestování po turné s maminkou. „Whitney neuměla být matkou, ale snažila se,“ řekla v dokumentu její kamarádka. Dceru za pár let potkal stejný osud jako její drogově závislou matku.

Whitney Houston byla obětí zneužívání

Whitney Houston se po eskapádách s manželem Bobbym v roce 2007 rozvedla a snažila se začít znovu, ačkoliv byla úplně na mizině. Druhou šanci v životě už ale nikdy neproměnila. „Pořád hledala samu sebe. Byla uzavřenější,“ prozradil během šokujícího dokumentu z roku 2018 bratr Gary Garland-Houston. A upozornil na to, že se společně se sestrou stal v dětství obětí sexuálního zneužívání.

Takovou informaci nezávisle potvrdila i dlouholetá zpěvaččina asistentka Mary Jones, které se Whitney svěřila. Houston měla být v dětství opakovaně sexuálně zneužita o osmnáct let starší sestřenicí Dee Dee Warwick, jež je jako děti hlídala. Warwick byla poměrně známou zpěvačkou a vystupovala v gospelové skupině s její matkou. Podle tvůrců a blízkých Whitney Houston to může vysvětlovat, proč zpěvačka propadla svým démonům.

Osmačtyřicetiletou zpěvačku našla její asistentka mrtvou ve vaně 11. února 2012. Whitney Houston se utopila, ale na její smrti se podepsala srdeční vada a množství kokainu v krvi. O tři roky později zemřela její dvaadvacetiletá dcera Krissy na předávkování. V roce 2020 umřel za záhadných okolností i přítel Krissy, jenž osudnou noc fetoval s ní.

ZDROJ: dokument Whitney (2018), The Guardian, People.com, Wikipedia.com

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.