Celebrity

6. září 2021 16:40

Gabriela Kolinová

Zemřel herec Jean-Paul Belmondo. Už byl hrozně unavený, řekl jeho právník

Smutná zpráva zasáhla filmový svět. Zemřel francouzský herec Jean-Paul Belmondo, idol ženských srdcí. Bylo mu 88 let. „Nějaký čas už byl hrozně unavený. Odešel poklidně,“ uvedl právník Michel Godest.

Belmondo, fanoušky přezdívaný Bébel, zemřel ve svém domě v Paříži. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na jeho právního zástupce. Herec v roce 2001 utrpěl mozkovou mrtvici, po níž částečně ochrnul.

Filmy Muž z Acapulca, Zvíře, Profesionál, Bezva finta nebo Velký šéf, ve kterých Belmondo hrál hlavní role, se zapsaly do dějin kinematografie.

Nezapomenutelný herec a idol ženských srdcí se stal jedním z nejznámějších symbolů Francie dvacátého století. Narodil se 9. dubna 1933 na pařížském předměstí Neuilly-sur-Seine. Jeho otcem byl slavný a uznávaný sochař Paul Belmondo a matkou byla malířka Madeleine Reinaud-Richard.

Jeho padesátiletou kariéru v roce 1959 odstartoval snímek francouzské nové vlny U konce s dechem režiséra Jeana-Luca Godarda. Miláčkem několika generací se ale stal zejména díky filmům, v nichž spojil akci s humorem. V roce 2011 převzal na festivalu v Cannes čestnou Zlatou palmu za celoživotní dílo.

Připomeňte si skvělého Jeana-Paula Belmonda on-line v dobrodružné komedii Amazonka v archivu iPrima.cz.

Hercovým posledním snímkem je televizní dokument z roku 2015 přibližující jeho úspěšnou filmovou kariéru. Film Belmondo o Belmondovi je postaven na jeho rozhovorech se synem Paulem v místech, kde točil některé své nejslavnější filmy. Na stříbrném plátně se naposledy objevil v roce 2008 ve snímku Muž a jeho pes.

Podobné články

Sdílejte článek
Štítky Francie Paříž herec Jean-Paul Belmondo Amazonka Jean Paul Belmondo Acapulco Zvíře Filmový festival v Cannes Paul Belmondo

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.