zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Zemřel herec Jean-Paul Belmondo. Už byl hrozně unavený, řekl jeho právník

kog, ČTK , Vydáno: 06.09.2021
Smutná zpráva zasáhla filmový svět. Zemřel francouzský herec Jean-Paul Belmondo, idol ženských srdcí. Bylo mu 88 let. „Nějaký čas už byl hrozně unavený. Odešel poklidně,“ uvedl právník Michel Godest.

reklama

Belmondo, fanoušky přezdívaný Bébel, zemřel ve svém domě v Paříži. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na jeho právního zástupce. Herec v roce 2001 utrpěl mozkovou mrtvici, po níž částečně ochrnul. 

Filmy Muž z Acapulca, Zvíře, Profesionál, Bezva finta nebo Velký šéf, ve kterých Belmondo hrál hlavní role, se zapsaly do dějin kinematografie.

Nezapomenutelný herec a idol ženských srdcí se stal jedním z nejznámějších symbolů Francie dvacátého století. Narodil se 9. dubna 1933 na pařížském předměstí Neuilly-sur-Seine. Jeho otcem byl slavný a uznávaný sochař Paul Belmondo a matkou byla malířka Madeleine Reinaud-Richard.

Jean-Paul Belmondo s Ursulou Andress (1970)

Jean-Paul Belmondo a jeho lásky. Patřila mezi ně Brigitte Bardot i první Bond girl

Jeho padesátiletou kariéru v roce 1959 odstartoval snímek francouzské nové vlny U konce s dechem režiséra Jeana-Luca Godarda. Miláčkem několika generací se ale stal zejména díky filmům, v nichž spojil akci s humorem. V roce 2011 převzal na festivalu v Cannes čestnou Zlatou palmu za celoživotní dílo.

Připomeňte si skvělého Jeana-Paula Belmonda on-line v dobrodružné komedii Amazonka v archivu iPrima.cz.

Hercovým posledním snímkem je televizní dokument z roku 2015 přibližující jeho úspěšnou filmovou kariéru. Film Belmondo o Belmondovi je postaven na jeho rozhovorech se synem Paulem v místech, kde točil některé své nejslavnější filmy. Na stříbrném plátně se naposledy objevil v roce 2008 ve snímku Muž a jeho pes.

Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo. Podívejte se na slavné role legendárního francouzského herce

reklama

Související témata: Jean Paul Belmondo

reklama

Přečtěte si také

reklama