Celebrity

2. července 2021 15:17

Gabriela Kolinová

Zesnulý Vítězslav Vávra: Proč se mu rozpadlo manželství s Věrou Špinarovou?

Zemřel Vítězslav Vávra. Zpívající bubeník hitů: Citrónová holka, Dívka z Heřmánkové návsi či Holky z gymplu, patřil k hvězdám osmdesátých let. V té době po něm ženy šílely a on si jejich přízeň náležitě užíval. Milostný život prožil velmi bouřlivý. Věrný nedokázal být ani svým manželkám, včetně zpěvačky Věry Špinarové.

Vítězslav Vávra byl třikrát ženatý, měl dvě děti: z prvního manželství syna Filipa, z posledního dceru Viktorii, kterou si pořídil na prahu padesátky. Jeho druhou manželkou byla zpěvačka Věra Špinarová. Seznámili se v době, kdy oba byli na vrcholu slávy. Po čtyřletém vztahu se v roce 1984 vzali. Jejich vztah byl velmi vášnivý a bouřlivý. S velmi peprnými historkami se zpěvák pochlubil ve své vzpomínkové knize, kterou před několika lety vydal. Jak přiznal, Věře zahnul už dva roky po svatbě. Stalo se to během jejich společné dovolené na Kubě. Špinarová ležela u bazénu a poprosila ho, aby ji z hotelového pokoje donesl cigarety. „Šel jsem k výtahu, který obsluhovala nádherná mulatka. Když jsme dojeli do našeho patra, rychle jsem odemkl pokoj, vtáhl jsem ji dovnitř a zamkl za námi. Milovali jsme se bouřlivě se vším všudy na koberečku vedle vany,“ popsal zpěvák.

ČTĚTE TAKÉ: Zemřel exmanžel Špinarové, muzikant Vávra. Bylo mu 68 let

Ženy si mu samy lehaly do postele

Láska mezi ním a Věrou nakonec vyprchala. Vávra žil v Praze, ona v Ostravě. Rozvedli se v roce 1999, kdy už spolu dlouhou dobu společnou domácnost nesdíleli. „Zůstali jsme ale v pravidelném kontaktu, volali si na Vánoce, přáli si k narozeninám a svátkům. Vzpomínám na ni s velkou úctou. Když zemřela, zasáhlo mě to. Po její smrti se do mě pustil její syn Adam Pavlík, co jsem si to dovolil říct, když jsem prohlásil, že ji uštval. Ale to samé konstatovala i Petra Janů nebo Petr Janda. Věrka měla několik srdečních kolapsů, měla být pod neustálým lékařským dohledem, a ne se takhle štvát,“ tvrdil Vávra.

Jak přiznával, jeho životem prošla spousta žen. „Byly časy kdy si nám samy lehaly do postele. Nedávno, když jsem nemohl v noci spát, jsem je zkoušel všechny spočítat, ale nedopočítal jsem se... Bylo jich k tisícovce. Kamkoliv jsme přijeli, už čekali před hotelem. Jezdili jsme hrát do zahraničí, do východního Německa, Polska, Sovětského svazu, všude jsme měli žně. Jen v asijských zemí tehdejšího Sovětského svazu jsme měli půst. Muslimky si nedaly říct. Myslím, že i kdyby je sváděl takový Alain Delon, tak by s ním nešly. Nesměly. Měly to zakázané. Jinak by je asi zabily,“ prozradil zpěvák. Z románků na jednu noc si ovšem jednou zadělal na pořádný malér. „Byl jsem opatrný, dával si pozor, ale pamatuji se, že za mnou přišla fanynka, s kterou jsem spal a oznámila mi, že se mnou čeká dítě. Byl jsem si jistý, že to nemůže být pravda, ale byla velmi neodbytná. Až když jsem ji napsal dopis, že do toho zapojím advokáta, dala pokoj. Zkoušela to holka,“ líčil s úsměvem.

Ke konci života živořil

Před dvěma lety se mu rozpadlo i třetí manželství, kdy od něj nečekaně odešla žena i s jejich dcerou. „Když jsme se poznali, byla to zlatá holka. Hodně jsem ji pomáhal, všechno platil. Narodila se nám krásná holčička Viktorka. Všechno bylo fajn. Pak jsem začal mít zdravotní problémy a kvůli artróze kyčle a zad jsem se nemohl skoro hnout a najednou přišla s tím, že se chce rozvést,“ nechápal Vávra. Manželce přenechal byt, v němž všichni společně bydleli a přestěhoval se do malé garsonky, kde zůstal úplně sám. „Moji pohyblivost je den ode dne horší. Doplazím se tak maximálně do večerky, kterou mám naštěstí hned vedle baráku a nakoupím si jídlo a pití. Víc nedokážu. Jsem zdravotně úplně v háji. Žiju z měsíce na měsíc. Poslední prachy, co jsem měl, jsem vydal na rekonstrukci bytu, kde jsme bydleli s mojí třetí ženou. Měsíčně se mi z důchodu a příspěvku na mobilitu sejde necelých 15 000 korun. Za nájem a energie platím 6000 Kč. Nestojí to za nic. Ale jinak jsem měl život hezkej a mám na co vzpomínat,“ svěřoval se nám hudebník.

Podobné články

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.