zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Herce Vladimíra Marka našli mrtvého v posteli. Nejhezčí lucifer, vzpomínají kolegové

Zemřel Vladimír Marek (zdroj: CNN Prima NEWS)
Zemřel Vladimír Marek (zdroj: CNN Prima NEWS)
Andrea Ježková, kog , Vydáno: 31.07.2021
V nedožitých sedmdesáti letech zemřel divadelní, muzikálový a televizní herec Vladimír Marek. Nikdy netoužil po velké roli, on tu svou hrál celý život. Proslavil se zejména v muzikálech Cabaret, Johanka z Arku, Excalibur nebo Kvaska. Působil v divadle Drak a v Divadle Na zábradlí. Jak na něj vzpomínají kolegové herci?

reklama

Ostře řezaná tvář a uhrančivý pohled, to byly typické rysy herce Vladimíra Marka. Prošel si alkoholovým i drogovým obdobím, trpěl maniodepresemi, ale na nohou ho drželo herectví. Pro výjimečný talent byl přijat na DAMU i bez maturity.

Nezapomenutelný je jeho mafiánský boss Pexeso v Perníkové věži nebo manažer Pavola Habery ve Fontáně pre Zuzanu 2. Výrazné postavy ztvárnil i v muzikálech Cabaret, Johanka z Arku, Excalibur nebo Kvaska. 

Zemřel herec Vladimír Marek. Bylo mu 69 let.
Autor: profimedia Zemřel herec Vladimír Marek. Bylo mu 69 let.

Bojoval s rakovinou a ochrnutou rukou

Vladimír Marek bojoval nejen s rakovinou, ale i s následky úrazu. Před pěti lety si před premiérou na Pražském hradě vykloubil levé rameno a při operaci se zjistilo, že má trvale poškozený ramenní nervový svazek, ruka ochrnula a znetvořila se. S herectvím byl definitivní konec. Vladimír se vrátil ke svým milovaným loutkám a v 67 letech vydal první básnickou sbírku. Na jejím křtu ho naposledy potkal i jeho kamarád, operní pěvec Radek Krejčí.

Poslední roky už nevycházel z podkrovního bytu na Novém Městě
a s okolím komunikoval jen prostřednictvím sociálních sítí. když o sobě nedal týden vědět, začalo to být jeho přátelům podezřelé. Proto nechali byt otevřít hasiči. „Našli jsme ho tam už bez známek života. Ležel v posteli,“ prozradil v pořadu Showtime kamarád, operní pěvec Radek Krejčí. „Určitě neumřel včera, ale tak dva tři dny předtím,“ dodal.

Blížící se sedmdesátka se mu vůbec nelíbila, tahle číslovka týkající se věku mu nebyla vůbec sympatická. Že osud nebo snad souhra náhod zařídí, aby se ho nedožil, netušil nikdo. „Tělo se rozhodlo, že mi vrátí všechno, čím jsem ho za svého bujného života trápil. Já nějak tušil, že to tak bude,“ říkával smířeně.

Vladimír Marek a David Novotný
Autor: profimedia Vladimír Marek a David Novotný

Vladimír Marek? Pod slupkou byl citlivý a něžný člověk

A jak na něj vzpomínají kamarádi a kolegové? „Pod slupkou byl něžný a citlivý člověk. A velký kumštýř, divadelník,“ řekl Radek Krejčí. Podle komika Petra Čtvrtníčka je škoda, že si Vladimír nezahrál charakterní kladné postavy. „Ty milovníky a tatínky... Protože s jeho ostře řezaným ksichtem a očima démona, tomu by hodného strejčka nikdo nevěřil. Vlastně to byl nejhezčí lucifer s modrýma očima,“ zavzpomínal pro pořad Showtime. Další vzpomínky herců a kamarádů najdete v úvodním videu. 

Vladimír Marek se narodil 6. srpna roku 1951 v Praze. Později vystudoval loutkoherectví na Divadelní fakultě Akademie múzických umění (DAMU). V letech 1973 až 1991 hrál v královéhradeckém Divadle Drak. Od roku 1991 byl členem souboru Divadla Na zábradlí (hrál například v představeních Strýček Váňa, Ředitelé, Platonov je darebák). Často připravoval i vlastní inscenace. Z televizních obrazovek si ho diváci pamatují především díky muzikálu Kvaska z roku 2007, ve kterém si zahrál mimo jiné se zpěvačkou Lucií Vondráčkovou. Posledním Markovým snímkem byla Zádušní oběť z roku 2017.

Manželé Milan Lasica a Magra Vašáryová

Zemřel Milan Lasica: Zamilovaný byl do Emílie, na její sestru Magdu Vašáryovou čekal dvacet let

reklama

Související témata: Vladimír Marek , smrt

reklama

Přečtěte si také

reklama