zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Zemřela Hana Hegerová. Připomeňte si královnu českého šansonu na fotkách

Gabriela Kolinová , Vydáno: 23.03.2021
Hudební svět přišel o královnu českého šansonu. Ve věku 89 let zemřela zpěvačka a herečka Hana Hegerová. Poslední dobou už nekoncertovala a neobjevovala se ani na veřejnosti. Byla hospitalizovaná v Nemocnici Na Homolce, kde se léčila se zdravotními problémy.

reklama

Smutnou zprávu přinesl server Blesk.cz a potvrdil ji přítel Hegerové, vydavatel Tomáš Padevět. Zpěvačka měla vážné zdravotní potíže a v posledních dnech musela podstupovat dialýzu. 

Hegerová se s vážnými zdravotní komplikacemi potýkala už delší dobu. Na veřejnosti se pohybovala jen s pomocí berlí. A právě kvůli zhoršujícímu se zdraví před devíti lety ukončila kariéru (to ji bylo osmdesát let). Svou hudební dráhu uzavřela veleúspěšným albem Mlýnské kolo v srdci mém. 

ČTĚTE TAKÉ: Zpěvačka Hana Hegerová měla závažné zdravotní problémy

Piaf z Prahy a šansoniérka se slovanskou duší

Hana Hegerová, vlastním jménem Carmen Mária Štefánia (Beatrix) Farkašová-Čelková, byla známá jako nekorunovaná královna šansonu. Zahraniční kritici ji nazývají Piaf z Prahy nebo také šansoniérkou se slovanskou duší.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Hana Hegerová a Petr Hapka - Levandulová

Životní tragédie a neštěstí v lásce

Její život poznamenalo několik životních tragédií. Kvůli nedomykavosti srdeční chlopně se nemohla věnovat milovanému baletu. A tak se prosadila jako zpěvačka. A uspěla. V Československu ve svém oboru neměla žádnou srovnatelnou konkurenci. Široké publikum i odbornou kritiku zaujala především schopností dramaticky interpretovat text. Velké uznání sklidila i v cizině, hlavně v německy mluvících zemích.

A zapůsobila i ve světě filmu a divadla. První hereckou zkušenost získala ve filmu režiséra Jiřího Krejčíka Frona z roku 1954. Začátkem 60. let odešla do Semaforu, kde dostala roli v muzikálu Kdyby tisíc klarinetů.

ČTĚTE VÍCE: Odešla velká osobnost, zapalte všichni svíčku. Na Hegerovou vzpomíná Margita a další

V roce 2002 obdržela z rukou prezidenta Václava Havla medaili Za zásluhy. O jedenáct let později, v dubnu 2013, byla povýšena na komandéra francouzského Řádu za zásluhy. V říjnu 2014 jí prezident České republiky Miloš Zeman udělil Řád Tomáše Garrigua Masaryka I. třídy. Slovenský prezident Andrej Kiska jí v lednu 2016 udělil Řád Ľudovíta Štúra II. třídy.

V lásce ale štěstí moc neměla. Nevyšlo jí manželství s režisérem Daliborem Hegerem, se kterým měla syna Matúše. Ten ve svých šedesáti letech zemřel. Nečekaně zahynula i její druhá životní láska, režisér Ján Roháč, a dítě, které s ním čekala, bohužel potratila.

Hana Hegerová měla na muže štěstí, ale i smůlu

Hana Hegerová: Na chlapy měla smůlu. Kdo patřil mezi její milence?

reklama

Související témata: Hana Hegerová , šanson , česká zpěvačka , úmrtí

reklama

Přečtěte si také

reklama