Celebrity

24. března 2021 06:10

Petra Kloidová

Hana Hegerová: Na chlapy měla smůlu. Kdo patřil mezi její milence?

Milostný život zesnulé zpěvačky Hany Hegerové byl bouřlivý. Zažila opravdovou lásku i bolestné zklamání. V době studií na konzervatoři se bláznivě zamilovala do profesora, pozdějšího ředitele Slovenského národního divadla Dalibora Hegera.

Vztah to byl vášnivý, během něhož zpěvačka nečekaně přišla do jiného stavu. Ještě předtím, než porodila syna Matúše, se jako spořádání lidé stačili vzít. „Byli jsme ve složité situaci a na dítě nebyli připraveni. Bylo to neplánované,“ prozradila s odstupem let.

Manželství vydrželo pouhé tři roky. Zatímco syn zůstal v péči otce, ona se věnovala kariéře. Navíc pro výchovu dítěte neměla v té době adekvátní podmínky. „Nemohla jsem ho mít u sebe. Bydlela jsem v malém podnájemním bytě, měla spoustu práce a peněz nebylo nazbyt. Neměla jsem pomalu ani na uhlí,“ přiblížila zpěvačka. Tato trpká zkušenost ji přiměla k rozhodnutí, že už další dítě nikdy nebude chtít.

Její život byla hudba a divadlo, právě tam poznávala další lásky. Se žádným už to ale nezajiskřilo natolik, že by byla ochotna se podruhé vdát. Krátkou love story měla prožít s režisérem Jiřím Krejčíkem, který ji objevil pro hlavní roli ve filmu Frona. Po rozvodu ale začala chodit s režisérem Jánem Roháčem. „Seznámili jsme se v pražské vinárně Balkán, kam jsme šli s kolegy po představení posedět. Velmi na mě zapůsobil. Byl sečtělý, měl smysl pro humor a spojovaly nás stejné záliby. Pořád jsme si měli o čem povídat,“ zavzpomínala Hana.

Jejich vztah trval několik let. Když zjistila, že kromě ní udržuje milostné poměry ještě s jinými ženami, rozešla se s ním. Přesto jí hluboko v srdci zůstal, a když ve svých osmačtyřiceti letech nečekaně zemřel, byl to pro ni šok, z kterého se nemohla vzpamatovat. Od té doby už žádný dlouhodobý vztah neměla a své muže před světem pečlivě tajila. Jedním z nich byl například herec Vlastimil Bedrna. „Já ji miloval. Byla to pro mě nejen kolegyně, ale i milenka,“ přiznal v jednom z posledních rozhovorů, který poskytl v LDN, kde dožíval.

Více než pracovní vztah ji měl pojit i s jejím dvorním skladatelem a velkým milovníkem žen Petrem Hapkou. Ani jeden z nich ovšem vztah oficiálně nepotvrdil. „Uzavřeli jsme hudební manželství,“ říkával s oblibou Hapka. „Spousta žen ho milovala, ale jestli on tolik miloval je, to nevím,“ uvedla trochu tajemně na jeho adresu Hana.

Před šesti lety se musela vyrovnat s další obrovskou ztrátou, když přišla o svého jediného syna Matúše, který trpěl rakovinou. Bylo mu pouhých šedesát let. Zůstal po něm vnuk Matouš, který pracuje jako filmový producent. To byl v podstatě její jediný žijící příbuzný. „Jsem šťastná, že ho mám. Chová se ke mně krásně,“ pěla na něj chválu v jednom z posledních rozhovorů.

Sdílejte článek
Štítky smrt syn muži Balkán Hana Hegerová Petr Hapka Jiří Krejčík Ján Roháč Dalibor Heger Vlastimil Bedrna Slovenské národní divadlo

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 2. 2024

Nečekaná konverzace se současným nebo potenciálním milostným partnerem by mohla skončit odhalením mnoha vašich nejhlubších citů, Berani. Tento rozhovor se může týkat stavu vašeho vztahu jen nepřímo, ale dozvíte se o sobě navzájem mnoho informací, které by vás mohly přimět vážně zvážit, zda chcete ve vztahu pokračovat. Všechna znamení však naznačují, že se vztah může mírně změnit, ale bude pokračovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.