zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Zpravodajové z Primy darovali krev: Je to to nejmenší, co můžeme udělat!

Jaroslav Brousil a Marek Kafka darují krev
Autor: FTV Prima Jaroslav Brousil a Marek Kafka darují krev
Karolína Oehmová, foto: FTV Prima , Vydáno: 30.11.2021
Pomocnou ruku a především svoji zdravou krev nabídli moderátoři zpravodajství televize Prima Marek Kafka a Jaroslav Brousil. Z vlastní iniciativy se rozhodli darovat krev, které je aktuálně nedostatek. Zatímco Brousil je pravidelným dárcem, svého kolegu Marka Kafku zdravě vyhecoval k akci.

reklama

Nejednou za poslední dobu ve svých zpravodajských vstupech informovali diváky o nedostatku krve a nepřímo tak nabádali k dárcovství. Rozhodli se proto, že o tom přestanou jen mluvit a přiloží i vlastní ruku k dobročinnosti. „Když člověk slyší, že je krve málo, a ví, že ji může darovat, pak jde a daruje ji. Je to velmi uvolňující a dobrý pocit,“ říká moderátor Jaroslav Brousil, který na odběru nebyl zdaleka poprvé. „Chodím každý rok, dneska už po sedmé v řadě. A tady můžu veřejně přiznat, že mám sparťanskou krev – a ta je potřeba o to víc,“ pronesl s nadsázkou na stadionu HC Sparta Praha, kde odběr krve probíhal.

Jaroslav Brousil, který na CNN Prima NEWS moderuje ranní zpravodajskou relaci Nový den, vzal s sebou na odběr krve i svého kolegu, kamaráda a bývalého hokejistu Marka Kafku, který na odběr přišel s respektem. Jeho první pokus totiž před časem nedopadl nejlépe.

Jaroslav Brousil a Marek Kafka darují krev
Autor: FTV Prima Jaroslav Brousil a Marek Kafka darují krev

„Minule jsem podcenil přípravu na odběr a udělalo se mi špatně. Tentokrát jsem to nepodcenil, najedl jsem se a snažil jsem se pít víc vody. A jsem rád, že jsem mohl přiložit ruku k dílu a dát pár kapek krve, je to to nejmenší, co můžu udělat. Myslím si, že každý projekt, za kterým je dobrý skutek, je super,“ říká pohledný moderátor Hlavních zpráv na Primě, ke kterým usedá po boku bývalé miss Gabriely Laškové. Cedit krev je zvyklý. „Celou svoji sportovní kariéru jsem cedil krev a přetavil jsem to i do osobního života. Cokoliv dělám, dělám naplno,“ tvrdí Kafka.

Aktuálně hlásí transfuzní stanice nedostatek krve především těchto krevních skupin: A+, A− a B−. 

Gabriela Lašková se vrací po mateřské dovolené

Gabriela Lašková se po porodu druhého syna vrací do zpráv: Manžel se umí o děti postarat

reklama

Související témata: tvář FTV Prima , FTV Prima , Jaroslav Brousil , Marek Kafka , krev , dárcovství , dobrý skutek , moderátor

reklama

Přečtěte si také

reklama