Celebrity

30. listopadu 2021 05:03

Karolína Oehmová

Zpravodajové z Primy darovali krev: Je to to nejmenší, co můžeme udělat!

Pomocnou ruku a především svoji zdravou krev nabídli moderátoři zpravodajství televize Prima Marek Kafka a Jaroslav Brousil. Z vlastní iniciativy se rozhodli darovat krev, které je aktuálně nedostatek. Zatímco Brousil je pravidelným dárcem, svého kolegu Marka Kafku zdravě vyhecoval k akci.

Nejednou za poslední dobu ve svých zpravodajských vstupech informovali diváky o nedostatku krve a nepřímo tak nabádali k dárcovství. Rozhodli se proto, že o tom přestanou jen mluvit a přiloží i vlastní ruku k dobročinnosti. „Když člověk slyší, že je krve málo, a ví, že ji může darovat, pak jde a daruje ji. Je to velmi uvolňující a dobrý pocit,“ říká moderátor Jaroslav Brousil, který na odběru nebyl zdaleka poprvé. „Chodím každý rok, dneska už po sedmé v řadě. A tady můžu veřejně přiznat, že mám sparťanskou krev – a ta je potřeba o to víc,“ pronesl s nadsázkou na stadionu HC Sparta Praha, kde odběr krve probíhal.

Jaroslav Brousil, který na CNN Prima NEWS moderuje ranní zpravodajskou relaci Nový den, vzal s sebou na odběr krve i svého kolegu, kamaráda a bývalého hokejistu Marka Kafku, který na odběr přišel s respektem. Jeho první pokus totiž před časem nedopadl nejlépe.

„Minule jsem podcenil přípravu na odběr a udělalo se mi špatně. Tentokrát jsem to nepodcenil, najedl jsem se a snažil jsem se pít víc vody. A jsem rád, že jsem mohl přiložit ruku k dílu a dát pár kapek krve, je to to nejmenší, co můžu udělat. Myslím si, že každý projekt, za kterým je dobrý skutek, je super,“ říká pohledný moderátor Hlavních zpráv na Primě, ke kterým usedá po boku bývalé miss Gabriely Laškové. Cedit krev je zvyklý. „Celou svoji sportovní kariéru jsem cedil krev a přetavil jsem to i do osobního života. Cokoliv dělám, dělám naplno,“ tvrdí Kafka.

Aktuálně hlásí transfuzní stanice nedostatek krve především těchto krevních skupin: A+, A− a B−.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.