Celebrity

10. října 2021 06:05

Gabriela Kolinová

Zuzana Bydžovská slaví 60 a překvapuje: Adoptovala si dvě děti!

Život slavné herečky je zahalen tajemstvím. Soukromí si pečlivě chrání, vyhýbá se společenským událostem, rozhovory téměř neposkytuje a žije v ústraní. Přitom, jak se zdá, má srdce na pravém místě a mohla by být příkladem pro ostatní.

Zuzana Bydžovská pochází z lékařské rodiny. Maminka s tatínkem byli zubaři. Dětství prožila ve městě Most a čas nejraději trávila v přírodě u babičky na venkově. Když se její rodiče rozvedli a matka odjela hledat štěstí do USA, přestěhovala se s otcem do Prahy. A díky tomu se vlastně stala herečkou. „Tuto ambici jsem neměla. Být herečkou se mi přihodilo, když jsme se přestěhovali do Prahy. Chtěla jsem se spíš zabývat rybama. Kvůli nim jsem chodila i za školu, když mi doma rybičky rodily,“ prozradila s úsměvem letos v létě v rozhovoru pro Český rozhlas.

Na základní škole zaujala filmaře, kteří zrovna hledali děti pro natáčení snímku režisérky Věry Plívové Šimkové Přijela k nám pouť a o její budoucnosti bylo rázem jasno. Následoval seriál My z konce světa, komedie Konečně si rozumíme a Jak se točí rozmarýny. Tyto první herecké zkušenosti ji pak přivedly ke studiu na Státní konzervatoři v Praze, kterou absolvovala v roce 1982.

Zuzana Bydžovská má dvě dospělé děti, teď přijala další dvě

Zatímco v profesní kariéře dosáhla téměř všeho, dotáhla to až do Národního divadla, obdržela tři České lvy a stala se uznávanou a respektovanou herečkou, v partnerském životě příliš štěstí neměla. Po rozpadu prvního manželství s grafikem Jaroslavem Pružincem, s kterým má dceru Doru, se zamilovala do kolegy Miroslava Etzlera. Narodil se jim syn Kristián, ale rodinná idylka neměla příliš dlouhého trvání. Herec se zakoukal do Vilmy Cibulkové a Zuzanu opustil. Tuto zradu mu dodnes neodpustila ani ona, ani jejich syn. „S Kristiánem se to už nespraví. Je to moje vnitřní bolest a nechci se o tom bavit. Kristián se narodil z velké lásky a doufám, že bude šťastný,“ svěřil se Etzler před lety pro magazín Instinkt.

Když děti vyletěly z rodinného hnízda a stali se z nich dospělí lidé, odhodlala se Zuzana Bydžovská k záslužnému skutku. V rámci programu Adopce na dálku za své přijala dvě děti. První Afričan, který si získal její srdce, byl chlapec z Ugandy jménem Livingstone, následovala holčička Ester. „Livingstona jsem si vybrala z fotek, u Ester jsem to už nechtěla vybírat, a tak jsem poprosila, jestli by mi někoho nevybrali oni. Jsem ráda, že jsem jim takhle mohla pomoci,“ prozradila skromně herečka v rozhovoru pro Arcidiecézní charitu Praha. Z peněz, které pravidelně posílá, se financuje například školní docházka, mimoškolní aktivity i zdravotní péče dítěte.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.