Prima maminka

20. července 2015 04:50

Lucie Průchová

Dovolená s manželem: Hlavně bez zbytečných sporů

Dovolená je čas, na který se po celý rok těšíme, mnohdy na ni i celý rok šetříme. Nejčastěji o ní začneme uvažovat při pohledu do listopadového deště, či když se podivnou sněhovou břečkou brodíme ráno na autobus.

Tehdy si říkáme: Hrůza, ale tohle všechno si vynahradím na dovolené! Jsou to téměř až nebezpečné myšlenky. Tolik se soustředíme na představu týdne či deseti dnů, nebo dokonce čtrnácti dnů trvajícího ráje, až se může docela dobře stát, že se promění – v peklo!

Připravili jsme pro vás cenné rady, jak si dopřát alespoň relativně poklidnou dovolenou ve dvou.

Jak plánovat

Protože, jak známo, muži jsou z Marsu a ženy z Venuše, jejich představy o rekreaci se velmi často výrazně liší. Zatímco ženy se téměř bez výjimky touží vznášet v mořských vlnách jako vodní víly a následně vrnět blahem při chytání bronzu pod slunečníkem, muži mívají jiné cíle, a řekněme si to otevřeně – dosti podivné. Sní o chytání ryb v obecním rybníku pod lípou, o vedení dlouhých řečí s kamarády v hospodě na chatě, o tom, jak se budou projíždět naší krásnou vlastí na motocyklu… Což ovšem málokterá žena pochopí. Jak tedy plánovat se zvláštní bytostí, jménem muž, společnou dovolenou, která by byla nejen snesitelná, ale i docela hezká? Je třeba mu zároveň slíbit i něco malého podle jeho gusta: „Pojedeme k moři a potom si budeš moci sedět u rybníka pod lípou třeba celý týden, co ty na to, drahý?“

Pozor, vyjíždíme

Za infarktovou situaci lze označit den, kdy se vyjíždí. Dámy budou dozajista souhlasit, že většina mužů, zejména těch cholerických, působí v takových chvílích jako bedýnka s dynamitem. Nějak ten shon špatně snášejí, patrně by dali přednost nádhernému tichému ránu na chalupě, kde sladce zpívají ptáci a bublá potůček. Radíme: nepodlehněte neklidu a stresu i vy, následky by mohly být nedozírné. Usmívejte se a mluvte o tom, že v příručním zavazadle je hned pěkně navrchu řízek na cestu, samozřejmě s chlebem, okurkou a paprikou. Připravte velké množství vychlazené vody a pochopitelně také přesně ty bonbóny, které má nejraději. Pokud si váš drahoušek dává věci do kufru sám a je na to patřičně hrdý, rozhodně odolejte pokušení obsah jeho kufru kontrolovat či dokonce mu oblečení skládat lépe a úhledněji, nežli to umí on. Mohlo by to vyvolat výbuch emocí!

Konečně u cíle

Zatímco vás v cíli zachvátí vlna nepopsatelného nadšení, váš miláček se možná tváří tak trochu rezervovaně. Zřejmě je mu horko, je k smrti unavený, má žízeň, rád by si chvilku pospal. Nenuťte ho tedy okamžitě a na povel se radovat z okolních krás, nepřemlouvejte ho k procházce v duchu hesla: Škoda každé minuty, kterou na této nádherné dovolené neprožijeme naplno. Umožněte partnerovi odpočinek, případně spánek, a na procházku jděte raději sama. Co se týká všeobecného časového rozvrhu: nenuťte partnera vstávat v šest hodin ráno, abyste den co nejvíce a nejlépe využili. Pokud nenávidí polehávání pod slunečníkem, střídejte tuto činnost s procházkami či s posedáváním v přilehlých restauracích – to by tedy mužům v žádném případě vadit nemělo. Odměňte ho sklenicí piva, sebe pak nějakým tím krásně barevným koktejlem, pak se i celá dovolená zbarví dorůžova. A nezapomeňte: nepatří-li partner k vášnivým milovníkům pamětihodností, omezte poznávací výlety na nezbytné minimum – bude to tak lepší.

Eva Michorová

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.