zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Jak v létě zabavit rodinu? Vydejte se na zážitkovou stezku napříč Šumavskem

Jak v létě zabavit rodinu? Vydejte se na zážitkovou stezku napříč Šumavskem
Autor: archiv Šumavsko.cz Jak v létě zabavit rodinu? Vydejte se na zážitkovou stezku napříč Šumavskem
anna kopečková , Vydáno: 16.06.2019
Hledáte ideální místo, kde strávit dovolenou, víkend nebo kam si vyrazit třeba jen na jeden den? Kam můžete s kočárkem či dítětem v šátku stejně jako s předškolákem nebo dokonce školákem? Šumavsko je ten pravý region pro vás!

reklama

Určitě znáte Šumavu a Pošumaví. Ale kde přesně leží Šumavsko? Pojem Šumavsko zahrnuje dvě oblasti: jihočeskou Šumavu a jihočeské Pošumaví. Je to oblast s krásnou přirozenou i zemědělskou krajinou. Najdete tu kopce i horské hřbety stejně jako nížiny kolem řek poseté kvetoucími loukami, pastvinami i poli. A všude mezi nimi najdete malebné vesničky a nostalgická městečka, ve kterých se skvěle najíte, s dětmi vyrazíte za zábavou a ještě se třeba něco přiučíte.

Ovečky
Autor: archiv Šumavsko.cz Ovečky

Ovečka Šuměnka

Přiučit se můžete třeba v Bošicích v netradiční tkalcovně Na Vlně, kde se letos na jaře narodila taky ovečka Šuměnka – maskot celé zážitkové trasy vedoucí po turistické oblasti Šumavsko. Ke tkalcovně patří celá farma manželů Jiřičkových, kteří zde chovají 3 plemena ovcí, kašmírské kozy a osly. Šuměnčina vlna se jednoho dne bude stejně jako vlna ostatních svěřenkyň zpracovávat v chráněné dílně ve zdejší tkalcovně – a plstit se ji tu na speciálních kurzech můžete naučit i vy.

Ze zdejší vlny jsou vyrobeny i suvenýry v podobě malých oveček, které získáte za pět razítek získaných napříč celým regionem Šumavsko.

Zvládnete to i s kočárkem

Stezka vás provede po více než 40 místech na území turistické oblasti. Místa jsou podle věku dětí rozdělena do dvou kategorií na vhodná pro děti do 3 let, kde se počítá i s tím, že s sebou nejspíš budete mít kočárek, a pro děti mezi 4 a 12 lety, kde už lze zažít i pořádné prázdninové dobrodružství. Tato místa jsou spojena se zážitky všeho druhu, sportovními aktivitami, nabýváním vědomostí a místy, kde se lze bezpečně setkat se zajímavými i tradičními zvířaty. Všechny trasy jsou navíc podle stupně náročnosti označeny od 1 do 3.

Dobré jídlo i ubytování

Kromě zajímavých turistických cílů Zážitková stezka doporučuje ubytovací a stravovací zařízení, která jsou vhodná pro rodiny s dětmi a kde se malí návštěvníci budou cítit jako doma. Mezi zajímavá místa, kde se ubytovat, najíst nebo jen pohrát určitě patří Bed& Bike v Prachaticích, kde vám kromě úžasného ubytování nabídnou i půjčení elektrokola v ceně. Nebo třeba Hotel Kristián, Kubova Huť. Pro tatínky zase doporučíme Pivovar Prachatice.

Aby poznávání jednotlivých míst turistické oblasti Šumavsko bylo zábavné, vznikla brožura s informacemi (hlavně pro rodiče) a s hracím leporelem (hlavně pro děti).. V leporelu jsou různé úkoly, omalovánky a místa vyhraněná pro sběr razítek. Za nasbírání minimálně 5 razítek mohou malí průzkumníci na vybraných místech získat plstěného maskota – ovečku Šuměnku. Pro ty, kteří rádi plní úkoly online, vzniká aplikace formou Chatbota přes platformu Messengera…a za splnění úkolů v aplikaci náleží všem šikulům taktéž odměna, a to ovečka Šuměnka ve své zmenšené, vlněné verzi.

Zajímavý bude také uvedený přehled akcí pro rodiny s dětmi , který zahrnuje pravidelně konané akce, které jsou vhodné či přímo určené pro rodiny s dětmi. Vyžití si na Šumavsku tedy najde každý.

Brožury a výdejní místa razítek budou k dispozici ve všech informačních centrech turistické oblasti Šumavsko (Prachatice, Vimperk, Volary, Malenice, Idina Pila, Javorník, Kvilda).

Tipy, co navštívit:

Prachatice a okolí

Město Prachatice bylo úzce spjaté s tzv. „Zlatou stezkou“, která spojovala dříve významné město s ostatními zahraničními zeměmi.  Z Prachatic lze naplánovat výlet na horu Libín, kde se nachází rozhledna i lanový park. Za zastávku určitě stojí nově otevřený Areál lesních her. Ubytování v Bed& Bike (www.bbprachatice.cz) a zastavení v restauraci Pivovar Prachatice (www.pivovarprachatice.cz), která nově nabízí i ubytování. 

Areál lesních her
Autor: archiv Šumavsko.cz Areál lesních her

Kubova Huť

Nejvýše položená železniční stanice v ČR ve výšce 995 m.n.m. byla vybudována jako spojnice mezi městy Volary a Vimperk. Z Kubovy Huti lze dělat výlety třeba na Boubín.

Železniční zastávka Kubova Huť
Autor: archiv Šumavsko.cz Železniční zastávka Kubova Huť

Město Vimperk

Malebné městečko Vimperk (www.vimperk.cz), často nazývané branou Šumavy nebo městem pod Boubínem. Za návštěvu stojí Vimperský zámek, ale i výletní restaurace Vodník (www.vimperk-vodnik.cz).

Výletní restaurace Vodník
Autor: archiv Šumavsko.cz Výletní restaurace Vodník

Javorník

Javorník na Šumavě (www.javornik.cz) je místo, které láká a přitahuje svým nenarušeným a téměř původním přírodním prostředím kulturní krajiny. Jedinečné výhledy do dalekých dálek Šumavy a Pošumaví si vás naprosto získají.

Javorník na Šumavě
Autor: archiv Šumavsko.cz Javorník na Šumavě

Na vlně

Netradiční tkalcovna a chráněná dílna v Bošicích (www.navlne.com) nabízí ochutnávku vesnického života.

Oslík z Tkalcovny Na Vlně
Autor: archiv Šumavsko.cz Oslík z Tkalcovny Na Vlně

 


 

reklama

Související témata: Šumava , letní dovolená , tip na výlet , Šumavsko , zážitková stezka

reklama

Přečtěte si také

reklama