Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

Potřebujete si odpočinout? 10 tipů na lázeňský pobyt na zámku

Chtěli byste si někdy vyzkoušet, jaké to je žít na zámku jako kněžna nebo kníže? Nemusíte o tom jen snít. Přespíte v zámeckých komnatách a přes den budete relaxovat ve wellness nebo se procházet po zámeckých zahradách. Tento odpočinek bude opravdu pohádkový, ani nemusíte dodržovat královskou etiketu. Stačí si vybrat některý z wellness zámeckých hotelů a vyrazit tam třeba na víkend.
Vydáno: 27.09.2019
Potřebujete si odpočinout? 10 typů na lázeňský pobyt na zámku
Autor: profimedia.cz Potřebujete si odpočinout? 10 typů na lázeňský pobyt na zámku

1. Chateau Herálec & Spa

Chateau Herálec & Spa
Autor: spa.cz Chateau Herálec & Spa

Chateau Herálec & Spa nabízí unikátní designové ubytování a exkluzivní servis na jednom z nejkrásnějších romantických zámků v Čechách. Tento jedinečný boutique hotel se stal jak symbolem kvality a luxusu, tak i pohody a soukromí. K ubytování slouží stylové a prostorné pokoje, které vás přenesou zpět do dob zámožných hradních pánů, a vytváří tak atmosféru výjimečného šlechtického sídla. Opravdový kulinářský zážitek si odnesete z překrásné zámecké restaurace umístěné v nejstarších prostorách zámku na místech bývalé středověké tvrze. Diskrétní a profesionální wellness služby jsou zaručeny salonem Wellness & Spa, který je první svého druhu v České republice. Vedle bohaté nabídky klasických masáží, zábalů či peelingů nabízí také kosmetickou péči.

2. Chateau St. Havel – Wellness hotel 

Chateau St. Havel
Autor: spa.cz Chateau St. Havel

Chateau St. Havel je wellness hotel nacházející se nedaleko centra hlavního města Prahy v Krči. Je to zrekonstruovaný novogotický zámek, který leží na vlastních rozsáhlých pozemcích, uprostřed stylového anglického zámeckého parku s několika idylickými rybníky. Nevšedním zážitkem se pro vás určitě stane Wellness Centrum Infinit, které poskytuje svým zákazníkům širokou paletu profesionálních služeb v oblasti wellness, ve které nabízí hned 2 privátní wellness zóny. 

3. Chateau Zbiroh

Chateau Zbiroh
Autor: profimedia.cz Chateau Zbiroh

Zámecký hotel Zbiroh, známý také pod názvem „Zámek tří císařů" se nachází v krajině Křivoklátských lesů mezi Prahou a Plzní. Je jediným hotelem, kde můžete strávit noc v komnatách, ve kterých pobývali takoví velikáni, jako císař Rudolf II., Karel IV., Zikmund nebo osobnosti Alfons Mucha či Ema Destinová. Doporučujeme navštívit zámeckou krčmu U Rudolfovy kratochvíle, kde si můžete dopřát nevšední zážitek u poháru dobrého vínka nebo žejdlíku pivního moku. Ano, jde o středověkou restauraci, kde se servíruje na keramickém nádobí, personál je dobově oděný a interiér, který je středověkem laděný, vás jistě ohromí.

4. Chateau Monty SPA Resort

Chateau Monty SPA Resort
Autor: montymarienbad.com Chateau Monty SPA Resort

Chateau Monty SPA Resort Mariánské Lázně s tradicí od roku 1901 a působivým secesním interiérem je situován v lesoparku nad městem, jen 10 minut chůze od centra. Představuje ideální místo pro dovolené, wellness víkendy, svatby, oslavy, konference či teambuildingové akce. Jako poklidná oáza pro vaši tělesnou i duševní svěžest vám SPA Chateau Monty nabízí dokonalý odpočinek a omlazení v komfortním prostředí hotelu, kde dochází ke spojení fantastických, tělo hýčkajících procedur a zážitkových terapií.

5. Zámecký hotel Liblice

Zámecký hotel Liblice
Autor: profimedia.cz Zámecký hotel Liblice

Nachází se jen kousek od hlavního města v okrese Mělník. Jedinečnost tohoto resortu naleznete ve vybavení pokojů historickým nábytkem, který umocní pohodu a romantickou atmosféru vašeho pobytu. V nabídce je také moderní zařízení pokojů pro ty, kteří netouží prožít jedinečné okamžiky jako v pohádce.

6. Spa Hotel Lužec

Spa Hotel Lužec
Autor: spa.cz Spa Hotel Lužec

Nejčistší vzduch a pramenitá voda, ticho a okouzlující příroda, krásný výhled a neopakovatelná středověká atmosféra v kombinaci s komfortem a prvotřídním servisem nedaleko Karlových Varů vám nabídnou pohádkovou dovolenou, dodají vám sílu a dobrou náladu! Spa & Wellness Hotel Zámek Lužec stylizovaný jako lovecký zámeček českého krále Karla IV. vás svým vzhledem a zařízením interiérů přenese do slavných dob minulosti. Jediné, co působí současně, je vynikající úroveň péče a maximální komfort, počínaje krásně zařízenými pokoji a konče širokým sortimentem léčebných a relaxačních programů.

7. Chateau Kynšperk

Chateau Kynšperk
Autor: chateau-kynsperk.eu Chateau Kynšperk

Kvetoucí louky, staleté stromy, řeky, malá jezera a mnoho krásných vesnic potkáte, když vyrazíte do slavného Chateau Kynšperku. Nachází se v lázeňském trojúhelníku poblíž Mariánských Lázní a Karlových Varů a kromě ubytování v zámeckých pokojích nabízí také wellness centrum, restauraci, rozlehlý park kolem celého areálu, jezírko, fontánu a oboru s daňky. 

8. Lázně Hotel Vráž – ZÁMEK

Lázně Hotel Vráž
Autor: lazne-vraz.cz Lázně Hotel Vráž

V romantickém prostředí jihočeské krajiny, v údolí řeky Otavy leží lázeňský komplex Lázně Hotel Vráž. Svým návštěvníkům poskytuje klid a dostatek soukromí. Díky ubytování v zámku si zde budete připadat jako v pohádce. Komplex sídlí v prostorách novogotického zámečku, který byl v letech 1932–1936 přestavěn a ke kterému byly přistavěny lázeňské budovy. Lázně Vráž se pyšní rozmanitou nabídkou léčebných, relaxačních i zkrášlujících procedur.

9. Wellness hotel REZIDENCE

Wellness hotel REZIDENCE
Autor: rezidencenh.cz Wellness hotel REZIDENCE

V nádherné přírodě Novohradských hor v jižních Čechách se nachází čtyřhvězdičkový Wellness hotel Rezidence. Pokud si toužíte odpočinout od všedních dní a každodenního stresu, tento hotel obklopený krásným okolím je pro vás ideální volbou. Hotel vznikl v původním městském paláci, a tak na vás hned po příjezdu dýchne historická atmosféra.

10. Chateau GrandCastle

Chateau GrandCastle
Autor: spa.cz Chateau GrandCastle

Pokud budete mít někdy cestu na sever Slovenska, můžete navštívit město Liptovský Hrádok a místní lázeňský hotel Chateau GrandCastle, který snoubí historickou atmosféru středověkého hradu s vymoženostmi moderní doby. Hotel je součástí hradního komplexu, jehož kořeny sahají až do 14. století. Samozřejmostí je Wellness & Spa a hradní restaurace Magdalena Zai.

-ak-

Článek je zařazen v: pobyt na zámku, welness pobyt, víkendový pobyt, romantický víkend, pobyt v lázních, zámecké lázně, lázně na zámku, chateau