zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Výlety po Česku: 7 tipů, kam vyrazit do Západních Čech

Výlety po Česku: 7 tipů, kam vyrazit do Západních Čech
Autor: profimedia.cz Výlety po Česku: 7 tipů, kam vyrazit do Západních Čech
Anna Kopečková , Vydáno: 27.06.2020
Naše země je krásná, ať se vydáte jakýmkoli směrem. Když pojedete směrem na západ, romantických procházek, historických památek a nádherných výhledů do kraje je tu víc, než byste možná čekali.

reklama

Čertova skála

Čertova skála u Zbiroha
Autor: archiv Toyota Čertova skála u Zbiroha

Pouhé dva kilometry od zámku Zbiroh najdete Čertovu skálu, která nabízí krásný výhled na jih a jihozápad. Dostanete se sem po červené turistické značce. Pokud jedete autem, zaparkujte ho na náměstí ve Zbirohu nebo rovnou u zámku. Protože vyhlídka leží v Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko, rozhodně výhled spojte s delší procházkou zdejší půvabnou krajinou.

Rozhledna na Kotli

Rozhledna na Kotli
Autor: archiv Toyota Rozhledna na Kotli

V roce 2014 vyrostla nad městem Rokycany nová rozhledna. Přímo z města sem vede zhruba tříkilometrová procházka po modré. Dvacet osm metrů vysoká stavba se jmenuje jednoduše podle kopce, na němž stojí – Rozhledna na Kotli. Už jednou na tomto místě rozhledna stála. Vyrostla na konci 19. století, ale byla ze dřeva, a tak nevydržela ani dvacet let. Ta současná je proto ze železa a můžete z ní vidět za dobrého počasí i Šumavu, Český les nebo Krušné hory.

MÁTE RÁDI ROZHLEDNY? VYRAZTE I NA DALŠÍ PO CELÝCH ČECHÁCH.

Horšovský Týn

Horšovský Týn
Autor: profimedia.cz Horšovský Týn

Státní hrad a zámek Horšovský Týn patří k nejvíce zpřístupněným památkám u nás. Na zámku si prohlédnete renesanční zámecké bydlení od 16. století do počátku 20. století se salóny, tanečním sálem, knihovnou, hradní část vás zavede do gotické kaple a zbrojnice. Součástí zámku je i rozlehlý, volně přístupný park se dvěma rybníky.

I v Horšovském Týně se můžete rozhlédnout po kraji z blízké rozhledny na Šibeničním vrchu, kam z města dojdete příjemnou procházkou za necelou hodinu.

Bečov nad Teplou

Hrad a zámek Bečov nad Teplou
Autor: profimedia.cz Hrad a zámek Bečov nad Teplou

Hrad a zámek Bečov nad Teplou zase patří k našim nejzachovalejším památkám. Počátkem 18. století byl totiž majestátní hrad přestaven na barokní zámek. Pyšní se navíc unikátní památkou evropského významu - relikviářem sv. Maura, který se stářím a hodnotou blíží českým korunovačním klenotům.

Zatopený lom Okrouhlák

Zatopený lom Okrouhlák
Autor: profimedia.cz Zatopený lom Okrouhlák

Nedaleko Konstantinových lázní na Hradišťském vrchu se nachází lom Okrouhlák, jehož tvar připomíná obří otisk tlapy psa. Těžba v tomto lomu skončila už v roce 1997, a tak je dnes zatopený a veřejnosti přístupný. Dostanete se k němu po trase Naučné stezky Hradišťský vrch. Lom je známý pro spoustu druhů ryb i dalších zvířat, v jeho okolí potkáte žáby, vodní šneky i raky. A lze se tu i koupat - hledejte písečnou pláž.

Hrad Rabí

Rabí
Autor: profimedia.cz Rabí

Nejrozsáhlejší hradní zřícenina v Čechách pochází z 13. století. Kdybyste změřili délku budov a hradeb, napočítáte celé tři kilometry. Hrad najdete asi devět kilometrů od Sušice na skalnatém vrchu nedaleko řeky Otavy. Návštěva stojí za to už kvůli krásnému výhledu na krajinu v Pošumaví.

Andělská Hora

Andělská hora
Autor: profimedia.cz Andělská hora

Zříceninu hradu z přelomu 14. a 15. století najdete nad stejnojmenným městečkem. Její pravidelná trojúhelníková dispozice je velmi rozlehlá a výhodou je, že nabízí výhledy do všech stran, zejména na nedaleké Doupovské hory. V roce 1786 se tu prý procházel i Johann Wolfgang Goethe.

Dovolená v Česku

Kam letos na dovolenou? Objevte úžasná místa v Česku, která se vyrovnají těm zahraničním

reklama

Související témata: kam na výlet , výlety po Česku , Západní Čechy , letní výlety

reklama

Přečtěte si také

reklama