zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Výlety po Česku: 7 tipů, kam vyrazit na Liberecku (nejen) na kole

Výlety po Česku: 7 tipů, kam vyrazit na Liberecku (nejen) na kole
Autor: archiv Toyota Výlety po Česku: 7 tipů, kam vyrazit na Liberecku (nejen) na kole
anna kopečková , Vydáno: 04.09.2020
Liberecko je nádherné a míst, která stojí za vidění, je tu požehnaně. Na své si tu přijdou milovníci přírodních krás, hradů, zámků i lidové architektury. Podívejte se na zajímavá místa, kam můžete zajet, autem, na kole nebo dojít pěšky.

reklama

Hrad Sloup

Skalní hrad Sloup
Autor: profimedia.cz Skalní hrad Sloup

Skalní hrad Sloup u Nového Boru na Českolipsku vlastně je spíš poustevnou s kaplí vytesanou do skály, o to unikátnějším zážitkem však tento cíl je. Dnes už se vlastně ani neví, kde původní hrad z 13. století ležel. V okolí jsou ideální trasy pro cyklisty.

Kryštofovo údolí

Železniční viadukt v Kryštofově údolí
Autor: profimedia.cz Železniční viadukt v Kryštofově údolí

Kromě muzea betlémů si v údolí říčky Rokytky nedaleko ještědského kopce můžete prohlédnout monumentální železniční viadukt, jehož 14 oblouků dodává místní krajině velmi romantický ráz. Tyčí se nad údolím do výšky 30 metrů.

Panská skála

Panská skála
Autor: profimedia.cz Panská skála

Je to ona slavná skála z pohádky Pyšná princezna. Přijeďte si ji prohlédnout v barvách. Najdete ji mezi Kamenickým Šenovem a Práchní. V 18. století zde fungoval lom, v němž se skrývala jedna z nejhezčích ukázek tohoto sloupcového čedičového jevu u nás. Z vrchu je krásný výhled na Kamenický Šenov a okolní kopce.

Sídlo Lasvit

Lasvit v Novém Boru
Autor: archiv Toyota Lasvit v Novém Boru

Stavte se v Novém Boru podívat se na sídlo prestižní české sklářské firmy Lasvit. Původní domy z počátku 19. století totiž značka doplnila o dva nové, supermoderní a skleněné, přesto odkazují na styl tradičních roubenek.

Botanická zahrada

Botanická zahrada v Liberci
Autor: archiv Toyota Botanická zahrada v Liberci

Když budete mít chuť zastavit se na chvíli přímo v Liberci, určitě si nenechte ujít místní botanickou zahradu, která je nejstarší v České republice a láká především na sbírky tropických rostlin a nejstarší kamélie v Evropě. Leží mimochodem hned vedle zoologické.

Modlivý důl

Modlivý důl
Autor: profimedia.cz Modlivý důl

V tomto romantickém skalnatém údolí u Svojkova si chvílemi budete pravděpodobně připadat jako někde v Asii. Jedná se ale o tajemné poutní místo, kam se chodívala modlit celá křesťanská procesí. Původní dřevěná kaplička byla v 18. století zbourána a hraběnka Alžběta Kinská nechala vytesat novou kapli přímo do skalní stěny.

Nádrž Harcov

Nádrž Harcov
Autor: archiv Toyota Nádrž Harcov

A když počasí dá a vy se budete chtít vykoupat, nebo se třeba projet na loďce, stavte se u Harcovské přehrady. Někdy se jí také říká Liberecká. Větší pláž najdete na pravém břehu, kde je rovněž k dispozici volejbalové hřiště a nedaleko je hráz.

reklama

Související témata: tipy na výlet , výlety po Česku , kam na kole , výlety na kole , cyklovýlety , Liberecko

reklama

Přečtěte si také

reklama