Cesty z dluhů: Děti se učí od rodičů. Opravdu Edita chce, aby z Nikol vyrostla další dlužnice, která neumí zkrotit rodinný rozpočet?

Edita Valášková nemá lehký život. Stará se sama o dceru, občas to ale vypadá, že si neumí poradit ani sama se sebou. Dluhová past je na dosah. Vybředne sympatická dvojice z dluhů, nebo skončí v pasti, ze které není úniku? Sledujte pořad Cesty z dluhů 26. 8. 2020 ve 22.50 na Primě!

Jejich největší jistotou je zastavárna. Edita Valášková (46) a její osmnáctiletá dcera Nikol tam pravidelně řeší svou finanční situaci ve chvíli, kdy jim dojdou peníze na chleba. Zastavárna je ale jen špičkou ledovce jejich finančních problémů. Edita si půjčuje peníze, kde se dá, a kolik dnes dluží, odhaduje tak na polovinu reálné částky. A to jí věřitelé ve skutečnosti poskytli téměř milion korun. Honza Waldhauser je postaven před nelehkou situaci. Pomůže Editě ze začarovaného kruhu dluhů a zachrání Nikol, ze které jinak vyroste další dlužník? Sám o tom pochybuje. Ale třeba ho samoživitelka s dcerou, která nechce pracovat, překvapí.

Podívejte se na exkluzivní upoutávku:

Edita s dcerou Nikol žijí v pronajatém bytě. Domácnost táhne maminka Edita ze svého platu. Dcera práci nemá. Kvůli pandemii covidu přišla ale také Edita náhle o zaměstnání a rodina tím pádem o jediný zdroj příjmu, takže dámy nebyly schopny platit splátky dluhů. Maminka má nastoupit jako obsluha v obchodě, finanční situace rodiny se ale ani tak nevyřeší. Edita s Nikol si samy již nevědí rady. Kdy se jejich problémy spustily? Edita se před třemi lety rozvedla a odešla od manžela. S dcerou našly bydlení v podnájmu, musely zaplatit kauci ve výši tří měsíčních nájmů. Otec Nikol má sám dluhy, takže alimenty na ni neplatí. V březnu přišla Edita o práci. Snažila se najít jinou a našla práci za 16 000 Kč měsíčně. Tam ale nebyla spokojená, až nakonec našla práci v Albertu jako prodavačka. Bude mít plat 110 Kč/hod. Ještě vyřizuje zdravotní průkaz a pak by měla nastoupit. Problémem také je, že dcera Nikol do rodinného rozpočtu nepřispívá. Má pouze základní školu a je nezaměstnaná. Dámy si spolu rozumějí, rády luští křížovky a mají sen společně pracovat – rozvážet pizzu. Bohužel ani jedna z nich ale nemá řidičák.

Edita s dcerou Nikol se přihlásily do pořadu, protože chtějí pomoci zlepšit finanční situaci a samy si nevědí rady. Působí dojmem, že nad svými financemi nemají kontrolu, a jejich rozpočet i plány do budoucnosti jsou „na vodě“.

Příběhy účastníků docu show Cesty z dluhů jsou různé, ale jedno mají společné. Účastníci všech dílů vědí, že je třeba postavit se na vlastní nohy, zvládnout dluhy a nepropadat se hlouběji do pasti nesplacených úvěrů a nevýhodných půjček. Jenže v běžném životě, bez poradce, se to málokdy podaří. I proto přichází skupina Prima s novým pořadem Cesty z dluhů. Představí čtyři rodiny, které se souhrou okolností ocitly ve špatné finanční situaci. V každém díle moderátor a finanční poradce Jan Waldhauser radí, jak projít krizí rodinného rozpočtu. Rozdává úkoly, které vedou k lepší finanční gramotnosti, a penalizuje ve chvíli, kdy členové rodiny úkoly nesplní či nemají ani snahu s problémy cokoli dělat. Jak se říká: Peníze hýbou světem… Hýbou ale i vztahy, a tak je cílem pořadu Cesty z dluhů zajistit nejen plné peněženky, ale i spokojenost rodiny.

Sledujte pořad Cesty z dluhů 26. 8. 2020 ve 22.50 na Primě!

Sledujte Cesty z dluhů on-line


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.