Cesty z dluhů: Patrik se snaží udělat vše pro to, aby se jeho rodina měla dobře. Jenže ví opravdu, jak zkrotit rodinné finance?

Zvládne Patrik Mácha splácet hypotéku, živit děti a nezhroutit se z mnoha zaměstnání? Navíc když do rozpočtu přispívá sám – jeho žena je na mateřské dovolené a stará se o děti. Zvládne takovou zodpovědnost? Sledujte pořad Cesty z dluhů 19. 8. 2020 ve 23.15 na Primě!

Patrik je velký srdcař a hlavně táta od rodiny. Je to taky muž mnoha řemesel. Opravdu se snaží, aby se jeho rodina měla dobře. Ani jeho žena Míša na mateřské dovolené nelení a ráda by víc rozjela svoje podnikání. Oba pracují do úmoru, přesto na dovolené nebyli šest let. Většinu peněz, které vydělají, „spotřebují“ a neušetří.

Podívejte se na exkluzivní upoutávku:

Pětičlenná rodina bydlí v rodinném domku na severní Moravě. Na dům si rodiče vzali hypotéku a na jeho dostavbu mají další úvěry. Aby mladou rodinu uživil, má Patrik hned několik „zaměstnání“. Kromě práce moderátora a DJ provozuje autoškolu, u dopravního podniku brigádničí jako řidič autobusu a dělá výkopové práce.

Všechno, co vydělá, „padne“ na splátky, chod domácnosti a dům. Rodina si nevytváří žádné finanční rezervy. Že to může mít katastrofální důsledky, se ukázalo nedávno. Karanténní opatření kvůli pandemii kompletně zavřelo Patrikovo podnikání. A to doslova ze dne na den.

Příběhy účastníků docu show Cesty z dluhů jsou různé, ale jedno mají společné. Účastníci všech dílů vědí, že je třeba postavit se na vlastní nohy, zvládnout dluhy a nepropadat se hlouběji do pasti nesplacených úvěrů a nevýhodných půjček. Jenže v běžném životě, bez poradce, se to málokdy podaří. I proto přichází skupina Prima s novým pořadem Cesty z dluhů. Představí čtyři rodiny, které se souhrou okolností ocitly ve špatné finanční situaci. V každém díle moderátor a finanční poradce Jan Waldhauser radí, jak projít krizí rodinného rozpočtu. Rozdává úkoly, které vedou k lepší finanční gramotnosti, a penalizuje ve chvíli, kdy členové rodiny úkoly nesplní či nemají ani snahu s problémy cokoli dělat. Jak se říká: Peníze hýbou světem… Hýbou ale i vztahy, a tak je cílem pořadu Cesty z dluhů zajistit nejen plné peněženky, ale i spokojenost rodiny.

Sledujte pořad Cesty z dluhů 19. 8. 2020 ve 23.15 na Primě!

Sledujte Cesty z dluhů on-line


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.