Cesty z dluhů: Ve středním věku je třeba umět počítat. Zvládne Štěpánka s rodinou finanční matematiku, která je zachrání před krachem?

Zvládne Štěpánka s rodinou finanční krizi a najdou s partnerem konečně cestu k sobě? Sledujte pořad Cesty z dluhů 11. 8. 2020 ve 21.30 na Primě!

Příběhy účastníků docu show Cesty z dluhů jsou různé, ale jedno mají společné. Účastníci všech dílů vědí, že je třeba postavit se na vlastní nohy, zvládnout dluhy a nepropadat se hlouběji do pasti nesplacených úvěrů a nevýhodných půjček. Jenže v běžném životě, bez poradce, se to málokdy podaří. I proto přichází skupina Prima s novým pořadem Cesty z dluhů. Představí čtyři rodiny, které se souhrou okolností ocitly ve špatné finanční situaci. V každém díle moderátor a finanční poradce Jan Waldhauser radí, jak projít krizí rodinného rozpočtu. Rozdává úkoly, které vedou k lepší finanční gramotnosti, a penalizuje ve chvíli, kdy členové rodiny úkoly nesplní či nemají ani snahu s problémy cokoli dělat. Jak se říká: Peníze hýbou světem… Hýbou ale i vztahy, a tak je cílem pořadu Cesty z dluhů zajistit nejen plné peněženky, ale i spokojenost rodiny.

Podívejte se na rozpočet rodiny na první týden:

Štěpánka (46) a její partner Josef už dlouho bojují s finančními problémy. Zatímco Štěpánka ví, že má opravdu poslední šanci udělat něco pro to, aby svoje finanční neúspěchy nepřenesla na své děti, její partner je zatím v klidu a řešení odkládá. Nedostatek financí omezuje děti v jejich zálibách a je předmětem věčných hádek mezi partnery. Měsíční příjmy rodiny nepokryjí ani jejich měsíční výdaje a rodina nemá žádné úspory. Splácejí hypotéku za byt a mají velké výdaje za služby operátora. Štěpánce se podařilo přečerpat tzv. chytrou kartu a začaly jí nabíhat úroky. Rodina je podle ní v dluhovém kolotoči, jsou z toho unavení a naštvaní, že sami nedokážou situaci vyřešit.

Podívejte se, jak se Josef cítí v soužití s partnerkou Šárkou:

Přitel Josef kouří a Štěpánce vadí, že to leze do peněz. A zatímco Štěpánka se snaží přispět do rodinného rozpočtu tím, že pravidelně daruje plazmu, partner si ničí zdraví cigaretami – a kvůli tomu třeba právě darovat plazmu nemůže. Hádají se a Štěpánka si myslí, že kdyby pořešili finance, domácí třenice by nebyly. Má pocit, že ona sama se snaží a i díky svému vysokoškolskému vzdělání ví, že je potřeba věci řešit. Přítel je podle jejích slov jen vyučený, je rád, že je zaměstnaný, nemá ambice být vedoucím, a nemá tak větší finanční ohodnocení. Přitom by na to podle Štěpánky měl. Brigádu k zaměstnání nemá, protože by to již nezvládl fyzicky ani časově. Finance rodině chybějí na všech frontách. Jejich byt je nedovybavený a Josef a syn spí na matračce. Kvůli tomu, že nemají peníze, se děti musí vzdát některých sportovních aktivit, zálib a třeba i návštěvy aquaparku. Na dovolené byli jen jednou, když vyhráli zájezd díky rozhlasové soutěži. Řeší momentálně i to, kde vzít peníze na zaplacení nových brýlí nebo dceřiných přihlášek na vysokou školu.

Podívejte se, na co myslet, než si vezmete hypotéku:

Rodina potřebuje finance vyřešit jednou provždy. Chtěli by pomoct narovnat pojistné smlouvy, ukázat cestu k navýšení příjmů, postupně vybudovat nějaký pasivní příjem a finanční rezervy, optimalizovat výdaje, případně pojistné smlouvy, smlouvy s telefonními operátory, dodavateli energií a vymyslet každodenní šetření. Chtějí se naučit šetřit.

Štěpánka má invalidního bratra, který je prozatím v péči tatínka. Ten už má ale svůj věk, a tak bude v budoucnu péče zřejmě na Štěpánce. Bude proto muset najít nějakou práci z domu. Jak tohle celé dopadne a má rodina pod taktovkou Štěpánky šanci na lepší život?

Nový pořad Cesty z dluhů sledujte na TV Prima každé úterý ve 21.30.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.