Seriály a filmy

18. března 2013 13:37

Markéta Zídková

Cesty domů: 172. díl – Závody slepých jezdců

Rudolf se vrátí do vily, ale jen proto, aby si sbalil věci a zase odešel. Kam půjde? A proč nakonec skončí na policii? Honza s Vejnarem už vědí, kdo je mrtvá dívka nalezená v kufru auta. Jak s její smrtí souvisí Vejnarova Pavlína? Bára na ultrazvuku zjistí, že bude mít dvojčata. Jak to přijme Honza?

Po noci strávené v ordinaci Rudolf sice vystřízlivěl, ale dohromady se nedal. A opět selhal jako doktor; málem nebyl schopný zašít pacientce v ordinaci ránu. Vrátí se do vily, ale jen proto, aby si sbalil a zase odešel. Neví, kam půjde, ale ve vile být nechce. Už se tam necítí dobře. Rodina neví, jak mu pomoct. Mají ho nechat o samotě, aby se sám popral se ztrátou Lídy? I za cenu toho, že se bude zpíjet do němoty? Nebo ho naopak mají provokovat a hádat se s ním, aby si vzpomněl, jaký býval dřív? Rudolf jim ale nedá čas na rozmyšlenou. Opilý odchází s kufrem a odjíždí autem. Co se stane, že skončí v rukou policie?

Na rekapitulaci dílu se podívejte ZDE:

Báru trápí bolesti břicha. Na ultrazvuku se ukáže, že čeká dvojčata. Radostná zpráva na chvíli zvedne náladu všem ve vile. Až na Vendy. Báře sice tohle štěstí přeje, ale zároveň ji obviňuje, že se pasovala na vládkyni domu. A všechny ostatní viní z toho, že se na tátu vykašlali a nechali ho jít. Copak na něm záleží jenom jí? Ale docent má ještě jednoho velkého zastánce. Petra, který přijde do vily i s Pacinou, i když moc dobře ví, že tam není vítaný. Co rodině řekne? A jak na jeho příchod zareaguje Vendy?

Honza s Vejnarem už vědí, kdo je mrtvá dívka, kterou policie našla v kufru auta na železničním přejezdu. Vyslýchají její kamarádku a zjistí, že dívka byla součástí partičky zlaté mládeže, která se z nudy věnuje dost nebezpečné zábavě. Pořádají noční závody v autech, takzvané závody slepých jezdců. Z internetu zjistí, že partičku vede jakýsi Renek Sokol, syn místního zastupitele. A že se plánuje další závod. Bohužel zjistí, že do povedené partičky zřejmě patří i Vejnarova Pavlína. Vejnar je v šoku. Co má Pavlína společného se smrtí mladé dívky?

Valérie se čím dál víc sbližuje s Danem, ale jen pracovně. Vysvětlí mu, proč tak tvrdě odsuzuje eutanázii. Svěří se mu, že její otec kdysi ležel v kómatu v nemocnici. Trávila u něj celé dny, věřila, že se probere. Ve chvíli, kdy se možná stal zázrak, ji její matka se sestrou obešly a domluvily se s lékaři. Otce nechaly odpojit od přístrojů a on zemřel. Proto Valérie bojuje o život svých pacientů do poslední chvíle. Dan ji chápe a ještě víc obdivuje. Pokusí se jí dát své city znovu najevo?

Sledujte stý sedmdesátý druhý díl seriálu Cesty domů v pondělí 18. března ve 20.15 na Prima family.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.