Seriály a filmy

17. května 2013 16:20

Markéta Zídková

Cesty domů: 190. díl – Daleko neutečeš

Marek se chce schovat před policií v Kristiánově chatě. Tam na něj ale čeká Kristián s pistolí. Co se v chatě odehraje? Rudolf jde k soudu. Kolik let dostane? Do Hradiště přijede profesorka Lipová, ona jediná by si mohla operovat Evu Janákovou. Jak se Lipová rozhodne? A co měla kdysi s Rudolfem?

Marek se chce schovat před policií vKristiánově chatě u přehrady. Potřebuje si promyslet, co bude dál. Bohužel nepočítá s tím, že tam na něj čeká Kristián s pistolí. Začnou se hádat, Marek chce zmizet. Aby ho zastavil, Kristián ho střelí do nohy a pak spoutá. Chce po Markovi, aby se přiznal. To Marek odmítne. V hádce otci odhalí, jak moc ho celý život nenávidí. Kristián je naprosto zlomený. Marek je vrah, pošpinil jméno Černých, jak s tím on – plukovník – má dál žít? Kristián Markovi nemůže pomáhat. Ale nemůže ho ani udat, přece jen je to jeho syn. Kristiánovi nakonec povolí nervy. Spáchá sebevraždu...

Vejnar spěchá k Bernátovým. Řekne Honzovi, že Míla byla přepadená a že se ji někdo pokusil uškrtit. Honzovi je hned jasné, že ten někdo je Marek. Začnou ho hledat. Udělají přepadovku u Kristiána, ale ten jim nic neřekne. Nasadí na něj sledovačku. Kristiánovi se ji ale podaří setřást. Vezmou do vily Černých Valerii, aby jim pomohla najít cokoliv, co by je přivedlo na Markovu stopu. Valerie si vzpomene na Kristiánovu chatu u přehrady. Honza s Vejnarem se tam vydají a najdou mrtvého Kristiána. Podle stop poznají, že je Marek zraněný. Kde ale je? Podaří se jim ho najít?

Na rekapitulaci dílu se podívejte ZDE:

Rudolf jde k soudu. Snaží se z toho rodinu vynechat, ale to se mu samozřejmě nepodaří. Vendy jde rozhodně s ním. A za chvíli přijde Kači, která ji doprovodí. Rudolf je z jejich plánu rozmrzelý – bude mít s sebou dvě plačky. Ony se ale nenechají odradit. Rudolf ze sebe dělá hrdinu, ale ony mají zkušenosti s tím, jak se choval po Lídině smrti. A nerady by ho pak zase viděly mezi bezdomovci. Jak soud dopadne a na kolik let bude Rudolf odsouzený?

Stav Evy Janákové není o moc lepší. Jedinou nadějí na přežití je pro ni transplantace srdce. Bohužel Evu není možné v jejím stavu do transplantačního programu zařadit. Do Hradiště ale přijede profesorka Lipová. Rudolf ji poprosil, jestli by se na Evu nepodívala. Když on nemůže na sál, jedině Lipová by si mohla troufnout na složitou operaci srdce. Lipová s prohlídkou Evy souhlasí, přijede i proto, že chce znovu po mnoha letech vidět Rudolfa. Jak se Lipová rozhodne? Bude Evu operovat? A co ji spojuje s Rudolfem?

Sledujte stý devadesátý díl seriálu Cesty domů v pondělí 20. května ve 20.15 na Prima family.

(190

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.