Seriály a filmy

27. května 2013 22:00

Markéta Zídková

Cesty domů: 193. díl – Nejkrásnější miminka

Bára porodí císařským řezem dvojčata, kluka a holčičku. Hanička a Kája zatím zůstávají v inkubátoru, což ale nebrání velké oslavě u Bernátových. Z otcovských radostí vytrhne Honzu Vejnar s informacemi o novém a dost divném případu. Shořel dům právníka Piskoře. Šlo o nešťastnou náhodu, nebo o vraždu?

Bára porodí císařským řezem dvojčata, holčičku a chlapečka. Dostanou jména Hanička a Kája. Narodila se sice předčasně a jsou menší, ale jinak naprosto zdravá. Přesto zatím zůstávají v inkubátoru, což ale nebrání tomu, aby ve vile u Bernátových propukla velká oslava. Honza přinese ukázat alespoň fotografie miminek. Při pohledu na všechny své děti si Honza čím dál víc uvědomuje, kolik času a energie mu bere práce u policie.

Vejnar sice nerad, ale přesto musí Honzu vytrhnout z otcovských povinností a z oslavy narození dvojčat. Mají nový a dost zvláštní případ. Shořel dům právníka Piskoře a v něm se našla tři mrtvá těla – právníka, jeho ženy a sedmnáctiletého syna. Jediný, kdo tragédii přežil, je patnáctiletá dcera Petra. Honza s Vejnarem si ji nechají předvést k výslechu. Petra dostane hysterický záchvat a nic kloudného jim neřekne. Honzovi i Vejnarovi je jasné, že předvádí důkladně připravené představení. Hlavou jim vrtá několik otázek. Jak to, že právě ona se dostala ven? A proč se zbytek rodiny nesnažil před ohněm utéct?

Na rekapitulaci dílu se podívejte ZDE:

Na oslavu k Bernátovým jsou pozvaní i Dan s Valerií. Dan se těší, ale Valerie se vymlouvá. Nakonec přizná pravdu. Bojí se, jak by se na ni Honza díval, když právě on chytil Marka. Ale ještě víc se bojí, jak by snášela tolik radosti z narození dětí, když ona sama žádné nemá. Místo oslavy Valerie pozve na návštěvu sociální pracovnici paní Procházkovou. A od ní se dozví něco, s čím nepočítala. Má šanci dostat dítě, ale pouze takové, které nikdo nechce. Nikoliv nemocné, ale dítě starší sedmi let. Valerie si ale představovala, že bude vychovávat miminko. Jak se s novou situací smíří? A jak ji přijme Dan?

Rudolf s Petrem mají díky narození dvojčat další důvod ke špičkování. Při dokazování toho, kdo je schopnější, Rudolf prohraje sázku o to, kdo první dojde rychlou chůzí na hřbitov k hrobu Lídy. A musí sníst celý syrový lančmít. Rudolf s Petrem se nejen dohadují, ale také vzpomínají. Třeba na to, jak spolu lezli na kopec Roháč. Poprvé to bylo ve čtrnácti, pak po zkouškách na vysoké škole, když slavili narození Martina. Bylo by hezké ještě jednou odtamtud vidět východ slunce. Opravdu tam Rudolf s Petrem vylezou?

Sledujte stý devadesátý třetí díl seriálu Cesty domů ve středu 29. května ve 20.15 na Prima family.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.