Seriály a filmy

31. května 2013 13:05

Markéta Zídková

Cesty domů: 194. díl – Kočka

Evina transplantace dopadla dobře, ale Rudolf je přesto strašně zklamaný. Nemohl u operace asistovat. Honza s Bárou přivážejí do vily svá dvojčata Haničku a Káju. Jejich šťastný den ale naruší Petra Piskořová, která za Honzou přijde až sem. Jaký podivný důkaz mu Petra přinese?

Honza doufal, že po kauze Marka Černého bude chvíli klid. Ale zakousl se do případu rodiny Piskořových. Hlavní podezřelou je pro něj jediná přeživší – Petra. Honza se drží šílené teorie, že právě ona zabila své rodiče a bratra. Obzvlášť, když výsledky pitvy prokáží, že Piskořovi neuhořeli. Zemřeli dřív, než začalo hořet. Míle, Soudkovi i Vejnarovi se to ale nezdá. Inteligentní Petra určitě je, možná vyniká i v chemii a při výslechu na policii předvedla pořádné divadlo. Ale že by patnáctiletá holka vraždila?

Bára s Honzou přivážejí z porodnice svá dvojčátka Haničku a Káju. Vítá je tam celá rodina, dokonce i Dan s Valerií. A dohadují se, jaké vlastně budou mít příjmení. Rudolf má jasno – pro něj jsou Bernáti. Oslavu ale naruší nečekaná návštěva. Petra Piskořová. Honza strne. Co tu sakra dělá? Chvílemi vede - ledově klidná - zvláštně dvojsmyslné řeči, vzápětí Honzovi připomíná, že právě přišla o celou rodinu, a citově ho vydírá. Honza má čím dál víc pocit, že si s ním tahle holka hraje jako kočka s myší. A to ještě není všechno, Jaký důkaz mu Petra přinese?

Na rekapitulaci dílu se podívejte ZDE:

Eva je po transplantaci a cítí se skvěle. Rudolf se po třech dnech vrací z Prahy. Vendy čeká, že přijede jako hrdina, zachránil přece Evě život. Ale on je místo toho skleslý. Rodině neprozradí, že svůj životní sen si nesplnil, u Eviny transplantace asistovat nemohl. Ani přímluva profesorky Lipové v tomto případě nepomohla, ředitel nemocnice byl neoblomný. Když se to Ríša dozví, tuší, jak se asi táta cítí. Dostane bláznivý nápad, jak by se mohl táta rozloučit se svou profesí. Nabídne mu, že ho nechá naposledy zaoperovat. A co Rudolfovi nabídne Blanka Lipová?

Valerie a Dan jsou rozhodnutí – vezmou si do péče dítě, které jim dají, a nebude jim vadit, že to není miminko. Sejdou se kvůli tomu s lidmi, kteří už si podobnou situací prošli. Teprve pak jsou připraveni na první návštěvu dětského domova. Paní Procházková jim dá přesné instrukce, jak musí návštěva probíhat. Napoprvé tam jdou jen jako údajní sponzoři. Teprve při další návštěvě si budou moci promluvit s dítětem, které by si mohli vzít do péče. Pro Valerii je celá situace těžká, nejraději by si odvedla někoho hned. S kým se v domově Dan s Valerií potkají?

Sledujte stý devadesátý čtvrtý díl seriálu Cesty domů v pondělí 3. června ve 20.15 na Prima family.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 9. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a vyrazit, ale zároveň můžete mít pocit, že nejste připraveni. Možná nemáte pocit, že stojíte na dostatečně pevné půdě, abyste mohli udělat další krok. Nedovolte, aby vás tlak okolního světa posunul někam, kam nejste připraveni jít. Jděte svým vlastním tempem a buďte tolerantní k těm, kteří se rozhodli jít svým tempem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.