Seriály a filmy

18. srpna 2014 21:30

Gabriela Gabrielová

Cesty domů: 278. díl - Dcera

Cesty domů III (278) - rekapitulace

Rudolf si bere dávnou známost, primářku Blanku. Lucie a Adam musí na svatbě řešit konflikt s Mikulášem. Hynek trpí po úrazu ztrátami vědomí.

Rudolf je zpátky na kardiochirurgii v Hradišti. Oddělení šéfuje nová primářka a skvělá doktorka Blanka Lipová, dávná Rudolfova známost, kterou docent přetáhl z Prahy. Rudolf a Blanka se dali po letech znovu dohromady a právě chystají svatbu.

Blančina dcera Lucie Navrátilová vyzvedává z vězení svého manžela Mikuláše, kterého propouštějí po dvou letech. Na Milukáše čeká nemilé překvapení – Lucie mezitím začala žít s jeho bratrem Adamem. Adam i Lucie se připravují na konflikt, ale Mikuláš odmítá celou situaci brát vážně. Adamovi se vysmívá jako malému bráchovi a věří, že se k němu Lucie vrátí zpátky. Po návratu z vězení ho upřímně vítá jen jeho matka Hedvika... Lucie s Adamem odjíždějí z domu Hedviky v Praze do Hradiště – do Rudolfova domu, kde našli azyl poté, co se odstěhovali. Mikuláš tak musí vzít na vědomí, že ho Lucie skutečně opustila.

Na druhý den se chystá Rudolfova svatba. Na veselku přijíždí i celoživotní kamarádka Blanky Hedvika, která vychovala jak Adama s Mikulášem, tak Lucii. Hedvika, u níž Blanka celá léta bydlela, nemá Rudolfa v lásce. Vyčítá mu, že kdysi Blanku opustil, a nyní mu má za zlé to, že se od ní Blanka odstěhovala.

Proběhne šťastný svatební obřad Rudolfa s Blankou, hostinu v Rudolfově domě však naruší nečekaný příjezd Mikuláše. Ten se s Adamem dostane do konfliktu a jejich spor o Lucii vyvrcholí tím, že se chtějí poprat.

Hynek je po úrazu, který mu způsobila Valerie, paralyzovaný – nedokáže číst a psát, léčba nezabírá. Musel opustit práci státního zástupce a trpí občasnými nebezpečnými ztrátami vědomí. Jedna z nich ho přepadne při práci v lese.

Sdílejte článek