Seriály a filmy

25. srpna 2014 21:30

Gabriela Gabrielová

Cesty domů: 280. díl - Nestandardní léčba

Cesty domů III (280) - rekapitulace

Lucie s Adamem dohlížejí na Hynkův pokus o uzdravení. Sváťa napadne Vencla na lékařáku. Mikuláš s Hedvikou raději předčasně opustí oslavu u Bernátů.

Hynek přijde za Adamem, aby mu dělal lékařský dozor při nestandardní léčbě. Přečetl si, že aplikace LSD by mohla vyléčit jeho poruchu psaní. Adam to odmítne, ale Lucii to zaujme. Adam, Rudolf i Blanka to Lucii rozmlouvají jako příliš nebezpečné. Lucie se rozhodne, že za Hynkem půjde sama.

Pech potká v nemocnici Vágnera, dávného známého, kterému není dobře a jde na vyšetření k Venclovi. Sváťa později vidí, jak Vágner před nemocnicí zkolabuje. Obviní Vencla, že jeho vyšetření schválně odbyl, protože Vágner je gay, a přitom do něj prudce strčí.

Hynek má pod vlivem drogy halucinace. V jednu chvíli napadne Lucii a způsobí jí modřiny na zápěstí. Když se pak Hynek probere, už je mu dobře, ale zjišťuje, že jeho problém s psaním nezmizel.

Do Hradiště přijela Hedvika, která chce Adamovi pogratulovat k narozeninám. Přivezl ji Mikuláš.

Dalibor vynadá Sváťovi. Vencl byl na policii a udal ho za ublížení na zdraví.

Adam s Lucií se vrátí domů. Oslava probíhá v poklidu až do chvíle, kdy si Mikuláš všimne modřin na Luciiných rukách. Ostře obviní Adama, že ji nedokázal ochránit. Adam ho důrazně požádá, aby odešel. Mikuláš mu ještě před odchodem předá dárek.

Sdílejte článek