Seriály a filmy

20. července 2013 16:40

Markéta Zídková

Cesty domů: Láska zvítězila. První příběh od vás diváků

První vlašťovka je tady - první odvážlivec se s námi podělil o svůj příběh.

Stejně jako Honza Mašek v seriálu Cesty domů, musela se i Milena H. z Domažlicka rozhodnout, zda dá přednost rodině nebo práci - v jejím případě vlastní hospodě. Obojí skloubit dohromady už prostě nešlo.

Jak to celé dopadlo?

Pomohl mi Brufen

Celé to začalo jednou v březnu. Ve vzduchu už bylo cítit jaro, ale každou chvíli se ozval závan zimy, která dávala najevo, že se jen tak nevzdá.

Už bylo po obědech, a ty byly u nás přes týden vždycky slabší, a ještě nezačali chodit večerní hosté.

Další příběhy od vás diváků najdete ZDE

To bych vám vlastně měla vysvětlit – tehdy jsem měla hospodu. Bylo mi dvacet a vedla jsem vlastní podnik. U nás v pohraničí nebyl problém si nějakou za pár korun pronajmout a když se člověk snažil, šlo to celkem dobře.

Divačce Mileně posíláme ručník, osušku, žabky, kačenku. Děkujeme za skvělý text.

Ale zpět, jedno březnové odpoledne jsem leštila půllitry a chystala si je na večerní frmol, když vešli dva kluci. A objednali si jídlo, už nevím, jestli to byly zapékané brambory nebo svíčková, na tom stejně nesejde. Párkrát už jsem je viděla asi dřív, ale ruku do ohně bych za to nedala. Pak si dali ještě kafe a než ho dopili, začali se trousit první podvečerní hosté.

Nevím, co mě to napadlo, ale když chtěli platit, jen tak jsem plácla, jestli nechtějí přijít v sobotu večer, že u nás hraje Brufen. To tehdy u nás byla a pořád je oblíbená kapela – a asi mi nějak přišlo, že by je to mohlo bavit. Normálně takhle hosty nelákám, ani jsem nechtěla žádného z těch kluků sbalit, prostě jsem to řekla.

Štěstí musíš napomoc

A oni v sobotu večer opravdu přišli. Nebudu vás napínat, s Jirkou, to byl ten černovlasý, jsem začala chodit. Jeho kamarád Tomáš mi pak prozradil, že mě Jirka párkrát potkal ve městě, když jsem něco vyřizovala. Zjistil si, že dělám v hospodě a tak místo aby zastavili na oběd v sousední vesnici jako obvykle, zašli k nám.

Byla to paráda, teda zpočátku, oba jsme byli zamilovaní až po uši. Myslím, že jsem si to nenamlouvala, že i na Jirkovi to bylo vidět. Teda vím to určitě, protože do dneška jsme spolu a máme dvě děti, tříletou Klárku a ročního Šimona, ale v jednu chvíli to vypadalo, že se rozejdeme.

Kdy je záchrana vztahu jen ztrátou času?

Témata, na která nám můžete posílat své příběhy, najdete ZDEVětšinou tohle dilema řeší chlapi, u nás to bylo ale na mě: práce, nebo přítel. Kdo někdy podnikal, bude mi dobře rozumět. Když máte svůj podnik, v podstatě se nezastavíte. Pořád musíte ostatním šlapat na paty a kontrolovat je, na personál nejsou peníze a tak stejně většinu práce děláte sami.

Samozřejmě jsem si urvala tu neděli, tu středu večer, ale odjet na víkend bylo v podstatě nemožné. Párkrát jsme to udělali, ale viděla jsem, jak okamžitě klesly tržby.

VIDEO: Jak nejlépe zaujmout muže? Odbornice radí!

Jirka mi nic nevyčítal, nedělal scény, ale viděla jsem, jak jeho nadšení opadá, že se už ani moc neptá, kdy se zas uvidíme a sedět každý večer na baru, aby mohl být se mnou, se mu taky nechtělo.

To že by začal dělat se mnou v hospodě, taky nepřicházelo v úvahu, měl svou truhlářskou firmu a dřevo byla jeho velká láska.

Už asi tušíte, jak to dopadlo. Hospody jsem se vzdala a nelituju. Vzal si ji švagr a já začala Jirkovi pomáhat ve firmě, učetnictví a daně jsme znala, takže to nebyl problém. Nejhorší bylo srovnat se s tím, že už nejsem svou paní, ale to že jsem teď vdanou paní, stálo rozhodně za to.

Milena

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 9. 2023

Vaše inspirace a představivost dnes stoupá, Berani. Možná se budete chtít pustit do nějakého uměleckého projektu. Výsledek by vás mohl příjemně překvapit. Vaše intuice je také na vysoké úrovni a vaše porozumění lidem kolem vás se výrazně zvýší. Nebojte se jednat na základě instinktu. Toto je jeden z těch dnů, kdy by měl zvítězit nad racionalitou a logikou.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.