Cesty domů: ochutnávka nových dílů právě zde

Máme pro vás exkluzivní fotky z natáčení nových dílů Cest domů. Plus jak to před kamerami zvládlo čtyřměsíční miminko? A co herecké hvězdy?

Že se se svým synem seznámíte, až když jsou mu čtyři měsíce? Jasně v životě to je hloupost, ale před kamerami běžná praxe. Najednou tam je sladký uzlíček a vy si k němu rychle musíte vybudovat vztah. Jako Viktor Limr a Klára Jandová, v seriálu Cesty domů manželé Martin a Helča Kosíkovi. Ti se nám z Anglie, kam je scénáristé vypravili, zase vracejí na scénu a s nimi přibyl i čtyřměsíční syn Honzík. Podívejte, jak je roztomilý:

Ze čtyřměsíčního chlapečka Mikuláše, který hraje Honzíka Kosíka, byla nadšená hlavně jeho seriálová maminka Helča, tedy Klára Jandová. „Miki, tedy Honzík, je usměvavý pohodář, povídala jsem si s jeho maminkou, která natáčení sledovala za kamerami,“ řekla Klára Jandová.

Natáčení Cest domů se rozběhlo po měsíční pauze na začátku letošního roku. Pro někoho to znamenalo vstát před čtvrtou ráno. Jak to všichni zvládli?

Obzvlášť brzo musel vstávat Petr Konáš, tedy seriálový Šimon Kosík. „Byl jsem pár dní na Šumavě na horách a večer před natáčením jsem se vrátil do Plzně. Abych byl v Praze v ateliéru v 5.30, vstával jsem ve 3.15. Kvůli sněhu a náledí jsem si dal raději časovou rezervu a vyrazil o něco dřív než jindy. Navíc mám dnes roztahaný den, vždycky natočím jeden obraz a další dva mám pauzu, takže první natáčecí den přežívám už s několikátým kafem,“ říkal Petr Konáš.

Z hor se vrátila i Petra Horváthová, alias Vendy Bernátová. „Vracelo se mi na jednu stranu těžko, na druhou hezky, protože Praha byla krásně zasněžená. Byl jen trochu problém rychle se přeorientovat na jiný režim, protože vstávat ve 4.15 po tak dlouhé době je opravdu krušné,“ smála se Petra Horváthová.

Naopak Tereza Kostková, tedy v Cestách domů Barbora Vítková, neměla se vstáváním problém. „Na natáčení jsem se těšila moc, i přes tu velkou nálož obrazů, protože jsem krásně odpočatá. Brzký nástup mi nevadil, celý předchozí půlrok jsem vstávala většinou na pátou. A když jsem si mohla přispat do šesti, byl to pro mě luxus,“ usmívala se Tereza.

Martin Kraus alias Dan Pánek vstával v duchu romantického hrdiny. „Brzy ráno jsem se byl svézt na koni, protože jízdou na koni začínám každý den, pokud mám čas. Z koně jsem skočil do auta a sněhem jel na natáčení. A protože jsem měl jenom jeden obraz a po něm rozhovor pro časopis, těšil jsem se,“ přiznal Martin.

Jeden obraz – právě s Martinem Krausem v hospodě u Bety – měl také Igor Bareš, tedy Jiří Pánek.

„Vánoce jsem měl krásné a klidné, ale pracuju už od začátku ledna – začal jsem ve Stavovském divadle zkoušet Čechovova Strýčka Váňu, v němž hraju hlavní postavu. Delší dobu jsem novou divadelní hru nezkoušel, proto jsem se na tuto práci moc těšil. Stejně tak se pokaždé těším na natáčení Cest domů. A vůbec mi nevadí, když mám nálož třeba osmi obrazů, při větším pracovním nasazení plyne čas rychleji a nabíjí mě energií. Škoda že tu nemůžu být častěji,“ usmíval se Igor.

Jan Zadražil, tedy Ríša Bernát, se prý těšil na první natáčecí den tak nějak normálně. „V divadle naplno zkouším a hraju od ledna, takže práce mám dost. Ale těšil jsem se sem na kolegy a na kamarády, na lidi, které mám rád. Že se tu s nimi potkám, pozdravím je a popřeju jim hezký nový Rok,“ řekl Honza.

Na další fotky z natáčení se podívejte ZDE:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.