Seriály a filmy

9. září 2013 15:27

Markéta Zídková

Cesty domů podpořily pochod proti rakovině

Herci ze seriálu Cesty domů podpořili Avon Pochod proti rakovině prsu. Spolu s více než osmnáctitisícovým davem se o víkendu vydali na pětikilometrovou trasu centrem Prahy.

Na startu pochodu na Staroměstském náměstí se sešli Jitka Smutná, Barbara Lukešová, Kristýna Janáčková a Radúz Mácha.

Dav ale po pár minutách herce od sebe roztrhl a oni se potkali až v cíli pochodu ve Žlutých lázních.

Radúz Mácha byl spolu se zpěvákem Davidem Deylem jediným mužem z řad známých osobností, který se pochodu zúčastnil. „Šel jsem poprvé a musím říct, že to byl zvláštní pocit, být v tak ohromném davu žen. Muži se sice také zapojili, ale bylo jich málo. Pochod jsem si užil, a protože ho doprovázeli bubeníci, chvílemi jsem si na jejich rytmy i zatančil. Trochu jsme si připadal jako na karnevalu v Rio De Janeiru,“ líčil Radúz, který hraje v Cestách domů policajta Jaryna.

Barbara Lukešová si sama rakovinou prsu prošla, proto podpořit tuto akci pro ni byla i osobní záležitost. „Překvapilo mě, kolik lidí se zúčastnilo. To je dobře. Znamená to, že si čím dál víc lidí uvědomuje, že prevence proti rakovině je nesmírně důležitá. A pokud tato akce přivede na preventivní prohlídku třeba i jen pár žen, má velký smysl,“ říká Bára, která hraje v Cestách domů zdravotní sestřičku Apolenu.

Kristýna Janáčková se pochodu zúčastnila po čtvrté, ale poprvé šla celou trasu už od startu a poprvé za Cesty domů. "Předchozí ročníky jsem šla sama za sebe a přidala jsem se až cestou. Pochod mi strašně rychle utekl. Bylo krásné počasí a skvěle jsem si popovídala s lidmi, které běžně nepotkám, takže jsem se pobavila a ještě udělala něco pro dobrou věc,“ líčila herečka, kterou znají diváci seriálu jako Evu Janákovou, provdanou Venclovou.

Avon pochod jdu poprvé a moc ráda jsem ho podpořila. Líbí se mi na něm mimo jiné to, že jde o celosvětovou akci. Svět se na mnoha věcech neshodne. Jsem ráda, že se shodne alespoň na něčem,“ řekla Jitka Smutná, která hrála v Cestách domů Lídu Bernátovou.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.