Seriály a filmy

16. října 2013 21:30

Markéta Zídková

Filip Čapka byl k sežrání. Namazaný povidly a čokoládou

Zajímá vás, jak se v Cestách domů točila scéna, kdy je Filip Čapka jakoby namazaný dehtem a posypaný peřím?

Nejprve odpověď pro ty, kdo si tipovali na Facebooku Cest domů: Filip Čapka byl v této scéně namazaný povidly a čokoládou s příměsí černého pudru.

Filip Čapka v roli Sváti Pecha si vůbec v našem seriálu Cesty domů užívá. Málem se utopil svázaný ve vaně nebo chtěl skočit pod vlak. Tentokrát jej v bytě překvapí Michal (Vincent Navrátil) s kamarády. Michal se nemůže srovnat se zjištěním, že jeho táta je homosexuál. A z toho, co se tátovi „přihodilo“, nesmyslně viní právě Sváťu. Tak se mu s kamarády pomstí a pomažou ho dehtem a peřím.

Pokud vám tato scéna v televizi unikla, přehrajte si ji tady:

„Já si natáčení podobných obrazů užívám, ať to byla opilecká scéna, topení ve vaně nebo natáčení s vlakem. Většinou se takové obrazy hrají samy, prostě reagujete na situaci. Obzvlášť ten dnešní obraz. Člověk se téměř nahej a polepenej tím sajrajtem cítí blbě sám o sobě, hrát už ani není potřeba,“ smál se Filip.

Maskéři Filipa samozřejmě nenatírali dehtem, ale vyrobili směs, která byla konzistencí i barvou stejná. A kterou nejdřív otestovali, zda jde smýt a není nějak škodlivá. Což ale nebyla, protože ji tvořily poměrně chutné ingredience – švestková povidla a čokoláda. Do této směsi pak přimíchali ještě černý pudr, aby docílili té správné – tedy černé barvy.

„Když mě maskéři natírali, hrozně moc to lepilo a ten jemný pudr se mi dostal úplně všude. Po chvíli směs zatuhla, takže jsem málem nemohl zvednout ruce. Protože v té době bylo ještě teplo, začaly se na mě slétat vosy, tak jsem se raději schoval v maskérně. Musím říct, že ten sajrajt byl naprosto věrohodný a překvapivě šel i dobře smýt. Naštěstí jsme točili v ateliéru, kde jsem si mohl dát sprchu. Vznikat tahle scéna někde v terénu, nevím, jak bych ze sebe tu hmotu dostával,“ smál se Filip Čapka.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 9. 2023

V lásce a romantice by se vám nyní mělo dařit, Berani. Něco ve vás vzbudilo detektivní náladu a vy toužíte zkoumat, pátrat a hledat pravdu v každé situaci. Váš fundovaný, stabilní a praktický přístup bude vaší největší předností. Ujistěte se, že dnes necháte roli mučedníka někomu jinému. Vy jste ten, kdo musí převzít kontrolu.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.