Seriály a filmy

27. listopadu 2013 10:37

Markéta Zídková

FOTKY Není roztomilý? Tenhle šmudla hraje v Cestách domů

Taky vás vždycky dostane čtyřnohý chlupáč? Tenhle vás potěší v seriálu Cesty domů, kde začíná účinkovat. A kontrolní otázka: pamatujete si, jak se jmenoval pes Rudolfa Bernáta?

Nová psí hvězda seriálu se jmenuje Ben a má společné scény se státním zástupcem Hynkem (Roman Zach) a jeho přítelkyní Valerií (Lenka Vlasáková). Ben si Hynka vyhlédne a rozhodne se dělat mu společnost. Uvidíme, jestli se Hynek nad ním ustrne a nechá si ho...

Pejsek Ben se ve skutečnosti jmenuje Píďa, je mu pět let a má za sebou poměrně smutný začátek života. Když mu byl zhruba jeden rok, někdo ho přivázal ke stromu pár metrů od cesty. Naštěstí ho nějaké dobré duše našly a odvezly do útulku.

Odtud si ho vzal Václav Tomšovský, který cvičí zvířata pro film. „Píďa byl od první chvíle šikovný. A odhadl jsem ho dobře, je pohodový, plní přesně pokyny podle přání režiséra a jak Romana Zacha tak Lenku Vlasákovou si zamiloval,“ říká Václav Tomšovský.

Píďa – Ben si užívá nejen své oblíbené herce, ale také některé momenty při natáčení. Když měl například podle scénáře skočit na sedačku, pokaždé tento pokyn nejen splnil na jedničku, ale na sedačce se slastně rozvalil, aby bylo všem jasné, jak ho právě tyto scény baví.

Teď jsme viděli scénu, kdy Ben čeká na Hynka před nemocnicí u jeho auta. Když Hynek otevře zadní dveře, pes naskočí dovnitř. Píďa měl pouze naskočit do auta na zadní sedačku, ale on vzápětí přelezl na sedadlo spolujezdce vedle Hynka, kde se opět šťastně rozvalil. „Dal tím najevo nejen to, že ho natáčení baví, ale i to, že si Romana Zacha oblíbil a chce být u něj co nejblíže. Režisér se smál, že pes si scény upravuje podle sebe, že doopravdy hraje,“ říká o svém svěřenci Václav Tomšovský.

Projděte si fotky:

Naposledy měl psa v Cestách domů Rudolf, hlava rodiny Bernátů. Rudolf sedí ve vězení a o psa tak jako o celou vilu se stará Honza Mašek.

Vzpomenete si ještě, jak se Rudolfův pes jmenoval?

Správnou odpověď najdete na webu Cest domů zítra TADY

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.