Seriály a filmy

24. května 2013 09:16

Markéta Zídková

Hvězdy Cest domů podpoří Avon pochod proti rakovině prsu

Druhou červnovou sobotu se v Praze již tradičně koná Avon pochod proti rakovině prsu. Letos se ho zúčastní i některé hvězdy primáckého seriálu Cesty domů. Jak se na něj připravovaly?

Míla Šplechtová, Carmen Mayerová, Bára Lukešová, Jitka Smutná a Lumír Olšovský si přišli do butiku k Taťáně Kovaříkové vyzkoušet trička, v nichž se 8. června zúčastní této charitativní akce. Módní návrhářka, která je zároveň jednou z ambasadorek projektu, opět navrhla pro Avon pochod speciální modely triček - jedno stojí 399 korun a jako každý rok je vstupenkou na pochod.

„Tričko má oproti loňsku jinou barvu a variabilnější střih, který se dá nosit v několika variantách. Chtěla jsem, aby bylo šik, zajímavé a zároveň jednoduché a aby ho mohly nosit ženy všech postav. Avon pochod je velmi přínosná věc a těší mě, že se svou prací můžu na této akci podílet,“ říkala módní návrhářka Taťána Kovaříková.

„Ráda podpořím tak záslužnou akci, která má apelovat na ženy, aby nepodceňovaly prevenci proti rakovině. Navíc ráda chodím, takže se na pochod moc těším,“ říkala Carmen Mayerová.

„Prevence je obzvlášť u rakoviny nesmírně důležitá. A tak jednoduchá věc, jako je samovyšetření prsou, může opravdu zachránit člověku život. Bohužel je pořád spousta žen, které nechtějí jít k lékaři nebo si neudělají čas na preventivní prohlídku. Nebo se třeba jen bojí. Říkají si: Když tam nepůjdu, ten problém není a já jsem zdravá. Netuší, jak moc se mýlí, že čas hraje v tomto případě proti nim,“ říká Bára Lukešová, která sama v létě rakovinu prsu prodělala.

Jak Barbora Lukešová bojovla s rakovinou prsu, si poslechněte ZDE

„Pár mých kamarádek si touto nemocí prošlo, takže vím, oč jde. Rakovina prsu je velmi intimní záležitost. Ale v tomto případě je potřeba překonat intimitu a mluvit o této nemoci na veřejnosti. V Divadle ABC hrajeme představení Holky z kalendáře. Jedna z postav tam v jednu chvíli říká: ´Kdyby se moje máma nestyděla chodit k doktorovi, ještě tady s námi byla´. V téhle větě je hluboká pravda,“ zamyslela se Jitka Smutná.

„Rakovina děsí nás všechny a nemusíme se s ní přímo setkat v rodině. Mě mrzí, že pojišťovny u nás nehradí preventivní vyšetření mamografem od nižšího věku. I mladší ženy by měly chodit na preventivní prohlídky,“ říkala Míla Šplechtová.

I Lumír Olšovský přišel podpořit své kolegyně, Foto:

„Loni jsem se byl na pochod jen podívat, letos se ho i zúčastním, a rád,“ říkal Lumír Olšovský. „Nedávno médii proletěla informace o tom, že herečka Angelina Jolie si preventivně nechala odstranit obě prsa. Obdivuju to a chápu ji. Pokud má člověk známější tvář, proč ji nevyužít k apelu na veřejnost? Vybavuje se mi situace před pár lety, když jsem veřejně přiznal svou homosexuální orientaci. Dostával jsem e-maily od žen, v nichž psaly, jak jim toto mé přiznání pomohlo pochopit jejich syny, kteří jsou také gayové. Těšilo mě, že jsem svým příkladem mohl někomu pomoci,“ vysvětloval Lumír.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.