Linda Rybová se vrací do Cest domů

Do sedmé řady Cest domů se vrací jedna z postav, která u fanoušků seriálu vyvolávala velké emoce. Postava státní zástupkyně Ivany Pánkové, kterou hraje Linda Rybová.

„Do seriálu se vracím moc ráda, protože tu mám spoustu kamarádů, a i když se teď herci trochu prostřídali, mám tu zase nové kolegy, které znám. Vlastně mi ani nepřijde, že jsem byla rok pryč,“ říká Linda Rybová.

Státní zástupkyně Ivana seriál opouštěla ve chvíli, kdy se psychicky zhroutila poté, co ji napadl její syn Dan (Martin Kraus). Nějaký čas strávila v psychiatrické léčebně, z níž ji právě propouštějí. Ivana ale nemá kam jít. Její bývalý manžel Jirka (Igor Bareš) má novou rodinu a malé dítě, její tehdejší milenec Honza (Miroslav Etzler) začal novou etapu svého života. Zbývá jí jen syn Dan, jenž žije s lékařkou Valerií (Lenka Vlasáková) a s holčičkou Romanou, kterou se chystají adoptovat.

Co vás čeká v další řadě Cest domů? ZDE malá ochutnávka:

Ivana vstupuje na scénu jako nešťastná, poražená žena. Dan moc dobře ví, čeho je jeho matka schopná, proto ji chce od své nové rodiny držet dál. Ale laskavá Valerie něco takového nedovolí a nabídne Ivaně azyl. Jak dlouho potrvá, než toho začne litovat?

„Ivana má za sebou sice otřesnou zkušenost, ale nijak se z ní nepoučila, vypadá to, že je pořád stejná. Společného s ní nemám, proboha, snad nic,“ děsí se Linda, rozesměje se a pokračuje: „Nechápu, proč se Ivana tak chová, ale ráda ji hraju. Snažím se hrát ji trochu s lehkostí a zábavně, ale většinou to nejde, protože je vystavěná jako zlá. Tak se alespoň snažím, aby nebyla zlá tak zvaně na první dobrou. Ve scénáři mám napsané některé vyhrocené scény s Lenkou Vlasákovou, protože naše postavy se v ději nemají rády. Lenka je ale má velká kamarádka, jsem zvědavá, jak se nám to bude hrát,“ říká Linda.

A další ochutnávka nové řady:

Ivana umí lidi dostat přesně tam, kam potřebuje. „Taky dokážu být přesvědčivá, když je to potřeba nebo když vím, že mám pravdu. Ale s fakty nepracuju tak jako Ivana, rozhodně nejsem žádná manipulátorka,“ vysvětluje herečka.

V nové sérii se diváci podívají také do jiných prostředí, natáčet se bude například u soudu. „Je to zvláštní, ale posledních pár let hraju dost často postavy právniček nebo státních zástupkyň případně jiné postavy, které se pohybují v tomto prostředí. Já sama bych třeba advokátku asi dělat nemohla. Právníci jsou lidi hodně racionální, chladní a chytří, všechno zvažují dopředu. Ivana taky jedná vždycky promyšleně, taktizuje, všechno žene přes rozum, žádné emoce, stále je jakoby o krok napřed, takže já ji musím hrát taky tak, vlastně mě to natáčení vždycky stojí docela dost sil. Jak říkám, nemohla bych tohle povolání dělat,“ směje se Linda.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.