Seriály a filmy

3. června 2013 16:15

Markéta Zídková

Lumír Olšovský řádil na Den dětí s kouzelníkem

Herci ze seriálu Cesty domů přijeli oslavit Den dětí do azylového domu v Praze 5. Dětem přivezli stolní hry a sladkosti a jejich maminkám knihy o seriálu, tašky, trička a další dárky.

Matky s dětmi, které se ocitly v nepříznivé sociální situaci, zažily díky seriálu Cesty domů odpoledne plné dárků a překvapení. Oblíbení seriáloví herci Vendulka Křížová, Kristýna Janáčková, Lumír Olšovský, Kateřina Hrachovcová a Petra Horváthová jim přivezli stolní hry pro malé i velké děti, koš plný sladkostí, pexesa, jejich maminky se mohly radovat z knížek o seriálu, triček, plátěných tašek a dalších drobností.

Jako malý kluk

Díky umění seriálové maskérky Magdy se děti mohly proměnit v kočičky, tygry, piráty a další masky. A užily si i vystoupení kouzelníka Raye, který nejdřív čaroval a pak vyráběl z balónků zvířátka, kytičky a různé blbůstky na přání. Kouzelnické vystoupení sledovali s nadšením i sami herci a pak začali dětem rozdávat dárky. „Já jsem se okamžitě naladil na stejnou vlnu jako děti a ještě víc jsem je rozdováděl. Když je příležitost, rád si zablbnu jako malej kluk. S nadšením jsem sledoval i kouzelnické vystoupení Raye a musím říct, že jsem si ta kouzla užíval možná víc než některé děti,“ smál se Lumír Olšovský.

Radost neudělali herci jen dětem, ale i jejich maminkám a seniorům, kteří v ten den v azylovém domě také byli. S každým se ochotně vyfotili, podepisovali se na fotografie a vyprávěli zajímavosti z natáčení seriálu. „Některé maminky mají hodně složitý osud, obdivuju, že mají sílu poprat se se všemi problémy, které se na ně navalily. Jsem ráda, že jsme tu s nimi mohli pobýt a udělat radost jejich dětem i jim,“ říkaly Kristýna Janáčková a Kateřina Hrachovcová.

Lidé, kteří hledají cestu domů

„Já jsem si vyslechla pár hodně smutných příběhů. Děti přesto, že v minulosti zažily možná některé ne úplně pěkné věci, byly krásně živelné a natěšené. Jejich oči plné radosti jsou pro mě kouzelný zážitek. A pohled na tu jejich čirou radost mě pokaždé dojme. Já sama se svými dětmi Den dětí slavit nebudu, protože zrovna pracuju. Ale vynahradíme si to jindy a něco podnikneme,“ plánovala Vendulka Křížová.

„Moc se mi tu líbí, děti jsou živelné, radostí brebentí a poskakují, je tu úžasný chaos, ale zároveň strašně příjemná energie, která se přenáší i na mě. Užívám si to s nimi,“ řekla Petra Horváthová.

S Cestami domů jsme spolupracovali už loni, kdy jsme společně rozsvěcovali strom splněných přání, a plánujeme další společné akce. A moc děkujeme, že herci našim dětem připravili tak krásné překvapení k jejich svátku. Ne všichni máme tu výhodu, že jsme svůj domov našli, někdo jej teprve hledá a cesta k němu je trochu složitější. Proto spojení právě se seriálem Cesty domů je pro nás docela symbolické. Byli bychom moc rádi, kdyby všichni našli svou cestu domů,“ řekla Pavla Vopeláková, tajemnice národního velitele Armády spásy.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.