Seriály a filmy

26. února 2013 13:40

Markéta Zídková

Nová postava Cest domů: Lumír Olšovský v roli doktora

Pedantský a čistotný. Tak si svou postavu jménem Ludvík Kružík představuje Lumír Olšovský. Přečtěte si rozhovor s ním.

Doktor Ludvík Kružík je podřízený primářky Valérie Černé (Lenka Vlasáková), který poměrně často nesouhlasí s jejími rozhodnutími. A neváhá dát svůj názor najevo.

Obzvlášť se mu nelíbí, že Valérie pomáhá Danu Pánkovi (Martin Kraus). „Představuju si ho jako člověka pedantického a maximálně čistotného. Nebude zpívat ani tančit,“ říká s nadsázkou o své postavě Lumír Olšovský. „Napadá mě, že ten nesmiřitelný postoj, který má Kružík k primářce, možná pramení z nějaké skryté sympatie k ní. Ale jsem moc rád, že Kružík není stejný typ rolí, jaké jsem v posledních letech v televizi dostával,“ říká herec, který má za sebou řadu rolí v divadelních muzikálech.

První natáčecí den měl Lumír Olšovský dva obrazy, které se točily na onkologii pražské Thomayerovy nemocnice.

„Nebyl to nijak náročný den, ale byl jsem trošku nervózní. Přece jen jsem do seriálu nastoupil po delší době, naposledy jsem hrál v Ošklivce Katce. Jsem poměrně trémista, a když se ozve to dobře známé slovo akce, vždycky cítím velkou zodpovědnost, abych něco nepokazil. Ale už kvůli trémě nekolabuju tak jako ve svých hereckých začátcích. Nebyl ani důvod, je tu moc příjemná parta lidí. S režisérem Jaromírem Polišenským jsem se pracovně potkal poprvé, stejně jako s Lenkou Vlasákovou – a s oběma jsem si okamžitě porozuměl. Trochu náročnější to bylo se zhruba roční holčičkou, která hraje dcerku seriálové pacientky. V jednu chvíli se rozplakala a nedařilo se ji utišit, aby se mohl opakovat záběr. Natáčení s dětmi bývá náročné, ale nakonec jsme všechno zvládli,“ říká herec.

Lumíra Olšovského můžeme momentálně vidět například v Hudebním divadle v Karlíně v muzikálech Noc na Karlštejně a Vražda za oponou, s divadelní společností Háta jezdí po republice s přestavením Světáci, které zároveň režíroval. Režii se v poslední době věnuje poměrně hodně, v půlce ledna měla v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě premiéru Čardášová princezna, teď Lumír chystá Fantoma Londýna.

Jak se cítí před kamerou poprvé jako lékař v bílém plášti? „Doktorské prostředí mi nijak zvlášť nevadí, možná proto, že nemám žádné zdravotní problémy. Zaplaťpánbůh. Kdybych byl nemocný, asi by to tu na mě působilo jinak. V bílém plášti se cítím skvěle a vůbec by mi nevadilo, kdybych v něm žil celý seriál. Našel jsem si totiž skvělou skrýš na scénář – v kapse pláště papíry vypadají věrohodně třeba jako nějaký chorobopis. Když jsem řekl mamince, že budu hrát doktora, zaradovala se. Doktora ze mě chtěla mít v reálu, tak ho bude mít alespoň v seriálu,“ směje se Lumír Olšovský.

Podívejte se na fotky:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.