Pamatujete na Kosíkovy a Bernátovy? Připomeňte si je v Cestách domů

Cesty domů, které na Primě odstartovaly na podzim 2010, se staly se svými 357 epizodami vůbec nejdelším seriálovým počinem v historii Primy. Pamatujete si ale ještě na to, jak tato rodinná sága začínala?

Pamatujete si, jak začínal nejdelší seriál v historii televize Prima o dvou znesvářených lékařských rodech Bernátů a Kosíků, v jejichž čelech stojí kardiochirurg Rudolf Bernát (Alois Švehlík) a internista Petr Kosík (Ladislav Potměšil)? Lékařka Soňa Mašková (Pavla Vitázková), nejstarší dcera Rudolfa Bernáta, se po letech nespokojenosti v manželství rozhodne učinit velký krok a konečně opustit svého manžela Jana (Miroslav Etzler), s nímž má dva malé syny. Svoji budoucnost si již maluje vedle dávné lásky Romana (Jan Dolanský). Jenže Jan se své ženy nehodlá jen tak vzdát…

Soňa se i tak vrací do rodinného sídla. Zde všechno dění podléhá hlavě rodu Rudolfovi. Soňa z jeho výchovných metod není nadšená, stejně jako její sourozenci Richard a Vendula. Proti otci ale nikdo nenadělá nic. Navíc musí vysvětlit svým dvěma synům to, že se rozhodla opustit jejich otce.

Zoufalý otec rodiny

Ten má pocit, že selhal na všech frontách a chce spáchat sebevraždu. Soňa jej ale zastihne a nabídne mu, aby v rodinném domě nějaký čas zůstal, než se dá zase dohromady. Zbytek rodiny se na jeho přítomnost ale moc pozitivně tvářit nebude. A líbit se to pochopitelně nebude ani Romanovi. Má obavy, aby si k sobě Soňa a Jan nenašli opět cestu.

Prima slaví 25. narozeniny! Pusťte si to nej z programu online na iPrima.cz

Bernátovi a Kosíkovi, dva znepřátelené rody v Cestách domů

Rudolf Bernát bude ale vedle přítomnosti nikdy nemilovaného zetě v rodinném sídle muset řešit mnohem horší rodinné záležitosti v podobě závěti své zesnulé matky. Jejím posledním přáním totiž bylo, aby se rodiny Bernátů a Kosíků usmířily. Jenže vše napovídá tomu, že půjde o přání nesplnitelné. Rudolf Bernát a Petr Kosík se totiž nejsou schopni dohodnout, aby společně zdědili její dům, ordinaci a pacienty… Vypadá to tedy, že vše propadne městu.

Ani Rudolf, ač se tváří, že pravidla jsou mu nade vše, není bez chyby. Primář hradišťské kardiologie a kardiochirurgie prožívá hlubokou citovou krizi. Pouta k rodině jsou silná, ale láska k sympatické policistce Míle (Miluše Šplechtová) silnější….

Na oddělení v nemocnici chce jmenovat svého zástupce. Zvolí jím mladého ambiciózního lékaře Vencla. Rudolf by rád jmenoval svého syna, jenže Richard je nerozhodný a není si ve své práci jist.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.