Seriály a filmy

9. března 2013 14:39

Markéta Zídková

VIDEO: Cesty domů křtily žirafku Lianu

Herci z primáckého seriálu Cesty domů se stali kmotry mláděte žirafy, která se narodila v pražské zoo v polovině února. Žirafí holčičce Lianě přinesli koš plný ovoce a zeleniny.

Herci Kateřina Brožová, Tereza Kostková, Igor Bareš, Vendulka Křížová, Klára Jandová, Bára Lukešová a Kristýna Janáčková, z nichž někteří přišli i se svými dětmi, krásné žirafce popřáli především hodně zdraví, dlouhý spokojený život, a aby dělala radost všem, kdo se za ní přijdou do zoologické zahrady podívat. „Lianka je prý 75. mládě, které se tu v zoo od roku 1974 narodilo. Zdejší žirafí rodina je hodně početná, podobně jako seriálová rodina Bernátových v Cestách domů, v níž všichni drží při sobě a jejíž jsem součástí. Liance bych proto přála, aby měla kolem sebe celý život tak velkou a soudržnou rodinu, a kdyby ji náhodou kolem sebe neměla, tak aby k ní vždycky našla cestu,“ popřála žirafce Tereza Kostková.

Na křest Lianky se podívejte ZDE:

Bára Lukešová, která přišla i se syny Šimonem a Jendou, přiznala, že do zoo chodí často, dokonce mají i permanentky na vstup, a že žirafa je její nejoblíbenější zvíře. „Líbí se mi možná proto, že jsem sama poměrně malá, třeba si tím léčím nějaký komplex,“ smála se herečka. Když křest skončil, s Vendulkou Křížovou a jejími dětmi Ferdou, Bertíkem a Anežkou si ještě společně zahradu prošli a udělali si krásné odpoledne. Krásného předjarního dne využila k procházce zahradou i Klára Jandová. „Kdykoliv jdu do zoologické zahrady, nikdy nesmím vynechat žirafy a strávím u nich vždycky hodně času, líbí se mi jejich krásné oči a uklidňují mě jejich pomalé a ladné pohyby,“ líčila další z kmoter – Kristýna Janáčková.

Tiskový mluvčí pražské zoo Michal Šťastný a vedoucí oddělení PR a marketinku Vít Kahle předali po křtu hercům oficiální certifikát o tom, že se stali kmotry malé Liany.

Igor Bareš přišel na křest i se svou manželkou – herečkou Antonií Talackovou a dcerkou Toničkou. „Jsem rodák z Olomouce a hodně jsem chodíval do tamní zoologické zahrady. Mým snem totiž kdysi bylo v zoo pracovat. A tím, že jsme dneska mohli pokřtít žirafku a podívali se na slůně, čímž jsme se dostali do prostor, kam zatím nikdo z veřejnosti nesmí, jsem si vlastně tento sen tak trochu splnil. Nikdy jsem nebyl slonům takhle blízko. Poprvé si připadám ne jako návštěvník, ale spíš jako spolupracovník zoologické zahrady. Přeju oběma mláďatům, aby všem návštěvníkům, ale hlavně dětem, dělala jen radost,“ líčil Igor Bareš.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.