Seriály a filmy

17. července 2013 18:55

Markéta Zídková

Zažili jste to samé co hrdinové Cest domů? Napište nám svůj příběh

Každý týden uveřejníme na webových stránkách Cest domů dva nejlepší texty a jejich autory odměníme. TUTO AKCI JSME UŽ UKONČILI.

Milí diváci,

v červnu jsme avizovali, že pro vás máme překvapení. Tak tady je:

Pokud jste si prošli podobnými peripetiemi jako postavy našeho seriálu Cesty domů, jsme lační dozvědět se, co vás potkalo.

Udělejte si chvilku času, nalijte si sklenku něčeho dobrého či si uvařte kávu a svůj příběh hoďte na papír nebo do počítače. Nebojte se, že nejste zrovna spisovatelé – stylistická škobrtnutí lehce napravíme.

ODMĚNAOsuškažupan kachnička žabky

Každý týden vybereme dva vaše příběhy a uveřejníme je na našem webu – jejich autoři či autorky se mohou těšit na balíček s odměnou: čeká na vás osuška, župan, kachnička a žabky.

Na přání zachováme anonymitu.

Abyste to měli jednodušší, vybrali jsme z poslední řady Cest domů jednotlivé osudy:

Vztah v práci

Taky jste se zamilovali do kolegy jako Míla do Mojmíra Soudka? Jak to dopadlo? Bylo to vzájemné? Odešel kvůli tomu jeden z vás z práce? Co na to ostatní spolupracovníci?

Vztah starší ženy a mladšího muže

Šedivý kmet s mladou kočičkou není žádnou výjimkou. Ale starší žena a mladší muž nepatří zrovna k častým úkazům. V Cestách domů takový pár máme – Valerii Černou a Dana Pánka. Zažili jste to na vlastní kůži? Jak na to reagovalo vaše okolí? Jste spolu dodnes? Byl jeden z vás ženatý či žena vdaná?

Lásky do svítání versus pevný vztah

Jakub Vencl se vyhýbá zodpovědnosti, chce si užít. Eva mu dokáže jeho úlety odpustit a vezmou se. Dokázaly jste odpustit svému muži, příteli jeho zálety? A co vy, muži, usadili jste se kvůli výjimečné ženě a změnili svůj přístup k životu?

Práce nebo rodina

Na vyžádání zachováme anonymitu autora

Honza Mašek vidí, že skloubit rodinu s jeho prací nepůjde. Dává přednost rodině. Taky jste se museli rozhodovat mezi rodinou a zaměstnáním?

Adopce

Adoptovali jste dítě? Aproč? Jak to dopadlo? Doporučili byste to dalším lidem?

Ztráta milovaného člověka

Tohle je bolestivé, ale bohužel se tomu nelze vyhnout: člověk se musí připravit na odchod nejbližších. Potkalo to i vás? Kde jste brali sílu, jak jste to zvládali? Stejně jako Rudolf s Lídou?

Sofiina volba

Bára Vítková stojí před nelehkým rozhodnutím. Má dát pryč jedno z dvojčat, která nosí pod srdcem, nebo se má snažit zachránit obě děti? Ocitli jste se v situaci, že vám lékaři doporučovali dát dítě pryč? Jak jste to ustáli?

Zdaleka jsme nevyjmenovali vše, co prožili hrdinové Cest domů. Pokud jste řešili jinou situaci - a podobný osud potkal i naše postavy v seriálu, můžete nám ho také poslat.

Příběhy od vás diváků najdete ZDE

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 9. 2023

Experimenty kombinující kreativitu a technologie mohou vést k možnostem zvýšení vašich příjmů. Jste vnímaví k novým nápadům a ochotní vynaložit úsilí, abyste je využili ve svůj prospěch. Pravděpodobně objevíte nové talenty, o kterých jste nevěděli, že je máte. Tento den je vhodný k tomu, abyste se přihlásili do kurzu, navštívili přednášku nebo vyhledali doučování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.