Scenáristi Chůvy k pohledání mě nejdříve dlouho pozorovali, vzpomíná představitel nejvtipnější postavy

Jak vypadá takové psaní sitcomu, to si umí představit málokdo. Ne nadarmo se říká, že komedie je ten nejtěžší žánr na světě. Chůva k pohledání srší vtipem od začátku do konce, nejvíce ze všeho však komorník Niles. Jak tedy humor sitcomu probíhal v praxi? Vymyslel Daniel Davis někdy i vlastní legrační repliku?

Televizní žánr sitcom podle Wikipedie pochází z anglického situation comedy (česky situační komedie). Sitcom je specifický druh komediálního seriálu a jeho děj se obvykle skládá z vtipných dialogů a točí se nejčastěji kolem malých denních problémů.

O tom je přesně humor Chůvy k pohledání, kterou můžete sledovat každý den na Prima LOVE. A jelikož je Chůva k pohledání extrémně vtipná, nabízí se otázka, na kterou se zkrátka musíme zeptat. Jak to vypadalo v praxi se psaním humoru v Chůvě k pohledání?

HVĚZDA CHŮVY K POHLEDÁNÍ VIDĚLA UFO. VĚŘÍ, ŽE JE S MANŽELEM DALI DOHROMADY

SITCOM CHŮVA K POHLEDÁNÍ MŮŽETE SLEDOVAT ONLINE

Vtipný Niles z Chůvy k pohledání a jeho vlastní hlášky

Úplně nejjednoduší je zaměřit se na ten nejvtipnější charakter celého seriálu, kterým není nikdo jiný než komorník Niles, jenž ze sebe neohroženě střílí jeden sarkastický vtip za druhým a bryskně reaguje na situace v bláznivém domě Maxwella Sheffielda.

"Scenáristi mě během prvních natáčecích dnů pozorně sledovali. A následně začali psát dialogy, jako bych to byl já, mým hlasem. Možná jim nic jiného nezbývalo, jelikož mám hodně specifický smysl pro humor a diváci by mi nic moc jiného neuvěřili," směje se herec. Můžeme si tedy být jistí, že Daniel Davis je opravdu tak vtipný, jak si všichni jako fanoušci Chůvy k pohledání představujeme. Dostal se ale někdy k tomu, že do seriálového dialogu přidal svou vlastní hlášku?

"Scenáristi věděli přesně, kdy jakým vtipem pozvednout celý příběh, takže jsem se často k vymýšlení vtipů opravdu nedostal. Pokud ale ano, moje vtipy přišly přímo při natáčení, poté, co se odehrálo několik hereckých zkoušek před zapnutím kamer," vysvětluje Daniel Davis, který svým akcentem dokonce zmátl i část televizního publika.

Jak herec zmátl publikum

Ačkoliv je Daniel Davis Američan, má tak dokonalý britský akcent, že zmátl diváky Chůvy k pohledání tak, že herci Charlesovi Shaughnessymu začali vytýkat, že neumí zahrát dokonalý britský přízvuk. Představitel Sheffielda si měl vzít příklad domnělého rodilého mluvčího – Daniela Davise. Ten tedy perfektně zmátl americké publikum. Sám ale přiznává, že byl vždycky velký anglofil a v divadle se na počátku své kariéry soustředil na klasický anglický text, což je práce, která mu v roli britského komorníka dost pomohla.

VÍCE SE DOZVÍTE TADY

Sledujte Chůvu k pohledání na Prima LOVE každý de, nebo online!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.