Džejár vs. Samantha: Kdo měl víc sexuálních partnerů?

Samantha Jones a Džejár Ewing. Na první pohled toho nemají moc společného. Nemluvě o tom, že je dělí dvacet let od prvních seriálových klapek. Jedno je však spojuje určitě. Záliba v sexu. Kdo z nich měl větší počet sexuálních partnerů? A proč?

O sexu se mluví, píše a točí, ale ne tak jako v seriálu, který to všechno začal. Sex ve městě, který se ani po deseti letech odvysílání posledního dílu neztratil v x odstínech šedi různých seriálů, nabídl postavu Samanthy Jones, jež v tom výrazně vyniká. Samantha vlastně nejen mluví, Samantha hlavně koná. S radostí svobodné čtyřicetileté ženy, která si sex užívá jako žádná jiná, střídá sexuální partnery jako spodní prádlo (pokud ho někdy nosí). A pak o nich bez ostychu vypráví svým kamarádkám. Taková byly pozdní devadesátá léta seriálů.

Poprvé se na televizní kabelové stanici HBO ozvala známá znělka s podkresem saxofonů 6. června v roce 1998. A Samatha stejně jako její kamarádky stihla během šesti sérií prožít několik desítek sexuálních eskapád s muži, ale i s ženami.

Nejen ikonická znělka spojuje Sex ve městě a seriál Dallas, který se poprvé natáčel v roce 1978. Oba dva seriály od sebe dělí přesně dvacet let, nicméně některé postavy jsou si poměrně podobné. Ani Džejár, na první pohled sice negativní postava, se sexu rozhodně nevyhýbal. Milenek během čtrnácti let seriálu vystřídal nespočet. Kdysi jsme mu je dokonce spočítali.

Jaký je rozdíl mezi ženským seriálovým sexem a mužským?

Postava Džejára se nikdy výrazně nedostala na kladný břeh, možná proto byl Džejárův sex vždycky znázorňován jako výměna. Výměna za něco, co Džejár potřeboval. Ať už to byly fyzické potřeby muže, který má na kontě stejné množství peněz jako průměrný člen rodiny Kennedyových, muže, jenž si potřebuje dokázat svoji moc nad tím, že má na každou mladou ženu v jeho (a nejen v jeho) okolí. Kubánské doutníky a whisky si užíval v ložnicích několika mladých sekretářek, sestřiček, ale i silných a mocných žen. Sex byl jeho životním stylem, který k takovému muži, jakým Džejár byl, patřil.

Za nezávazným sexem ho kolikrát nehnalo jen fyzické potěšení, často u něj sex figuroval jako ekonomická výměna služeb a další nutný krok k lepšímu společenskému postavení. K tomu mu měly pomoci dobře situované ženy v texaském byznysu. V roce 1981 spal s PR odbornicí Leslie Stewart, která mu pomohla v dalším obchodu. O rok později už měl v posteli naftovou baronku, v roce 1983 dokonce sexem s Holly Harword získal novou obchodní partnerku. Ani Džejár však nebyl černobílý, jeho zkornatělé srdce několikrát zasáhla i láska, když nepočítáme Sue Ellen, tak k jedné modelce, ale i manželce jeho konkurenta.

Samantha vyzkoušela s láskou naprosto všechno

Džejára se Samanthou spojuje i podobný počet křížků. Střední věk si však Samantha Jones dovedla užívat s láskou k sexu. Ne nadarmo o sobě v jedné epizodě prohlašuje, že je "trysexuál" ("try" od anglického slova zkoušet, pozn. red.), tedy zkouší všechno, co jde. Za celých šest sérií se vyrovnává s muži a tužbami. Jako praktikující věřící sexu nedokáže pochopit jen jednu věc, dobrovolný celibát. Na rozdíl od feministicky založené Mirandy vidí sex jako další způsob, jak získat to, co chce.

Její teorie se však na rozdíl od Džejára nikdy nepotvrdila v praxi ani s její velkou láskou Richardem, majitelem sítě hotelů, pro kterého začala pracovat. Ano, nejdříve s ním spolupracovala, poté spala. V druhém případě svému sexuálnímu partnerovi naopak pomohla v jeho kariéře a udělala z něj mezinárodní hereckou hvězdu. A to si zpočátku odmítla zapamatovat i to, jak se Jerry Jared alias Jerry Smith jmenuje...

Velké plus pro Samanthu hraje také doba, v které prožívá svoje milostná dobrodružství. Konec devadesátých let zaznamenal i spoustu coming-outů homosexuálních žen, jako byla třeba herečka a komediantka Ellen DeGeneres a tenistka Steffi Graff. Možná proto si Samantha v seriálu mohla vyzkoušet sex a partnerský vztah s ženou, vášnivou jihoamerickou umělkyní.

Známe vítěze v netradiční bitvě

Jak tedy dopadla bitva sexuálně aktivního Džejára a Samanthy Jones? Zatímco Džejár Ewing předváděl svou mužnost na obrazovkách dlouhých čtrnáct let, počet jeho partnerek je překvapivě skoro dvakrát menší než u Samanthy.

Počet Džejárových žen jsme spočítali přímo tady. Bylo jich rovných dvacet čtyři.

Samantha se objevila na obrazovkách šest let po konci seriálu Dallas. A její uvolněný sexuální postoj dostal před Džejárem rezolutní zelenou. Mužů, s kterými spala, bylo čtyřicet jedna. A k tomu jedna žena.

Ve prospěch Samanthy hraje doba, v které svoje zářezy prožívala, ale i fakt, že jako Newyorčanka žije ve městě, které nikdy nespí. Se stejným člověkem dvakrát po sobě. Texas nedisponuje tak obrovskou anonymitou ani sexuální otevřeností, která by Džejárovi dopomohla k výrazně zajímavějším výsledkům, než má Samantha. Ale na ženáče si jako muž nemůže na nic stěžovat.

Podívejte se na poslední díly Dallasu! Ten můžete sledovat každý všední den v pravidelném čase v 16.20 na Prima love!

Finální rozuzlení seriálu Dallas uvidíte 17. dubna!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.