Seriály a filmy

10. listopadu 2013 21:45

Petra Kloidová

Bojovat srdcem: Co chybí sociálně vyloučeným dětem?

Dětských show jsme v Talentu viděli už hodně. Ale tahle brněnská parta do naprosto unaveného publika přivedla energii, kterou nikdo nečekal. Bojovat srdcem má za sebou hlubší smysl, než by se mohlo zdát...

Sociální projekt Bojovat srdcem má spojovat děti, kteří pocházejí ze sociálně vyloučených rodin. Sociální kurátor této skupiny nám o tom, co takové děti sužuje a proč se juž jako malé dostávají do situací, které je následně na okraj společnosti dostane stejně jako jejich rodiče.

Bojovat sdcem předvedli bojový tanec Capoeira.

Capoeira je brazilské bojové umění, které skloubí tanec s akrobatickými prvky.

Kolébkou capoeiry je brazilský stát Bahia, která je historicky negativně poznamenána masovým dovozem afrických otroků. Capoeira je tradičné považována za jeden z nejvýznamnějších fenoménů původně africké - především pak angolské - kulturní tradice a výsledek následné syntézy africké, původní brazilské a expandované evropské kultury na území Brazílie.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.