Předkreslený obraz? Chtěl jsem ukázat pravdu, říká Malej Dejv

Po skončení prvního semifinále show ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT se na internetu objevila bouřlivá diskuse o tom, jestli malíř a grafiťák Malej Dejv nepostoupil do finále podvodem. Měl totiž obrysy obrazu předkreslené tužkou. Proč?

Malování obrazů v přímém přenosu je velmi časově a technicky náročné. Každý soutěžící měl na své semifinálové vystoupení jen tři minuty.

"První pokus namalovat tento obraz mi trval sedmdesát minut. Tři dny jsem zkoušel tento čas co nejvíce zkrátit, a i když se mi to nakonec povedlo namalovat za čtyři a půl minuty, pořád mi minuta a půl přebývala," vysvětluje Malej Dejv a pokračuje.

"Ukázal jsem pravdu, jak se takové obrazy opravdu malují naživo. Většina malířů, pokud to mají stihnout v tak krátkém čase, si obrysy nejprve předkreslí tužkou, jenže to mají většinou na černé ploše, takže nákres není vidět, a vypadá to, že to malují rovnou. Protože jsem v semifinále maloval portréty hokejistů, kteří umřeli při leteckém neštěstí, nechtěl jsem při tom podvádět a zneuctít tím pietu, říká Malej Dejv.

Na zkouškách namaloval už tři tyto obrazy, které se společně se čtvrtým, vzniklým v přímém přenosu, rozhodl věnovat rodinám mrtvých hokejových hráčů. Podívejte se v sestřihu nejlepších okamžiků večera:

"Předlohu jsem měl jen v telefonu a maloval jsem to na desku o rozměrech 220 x 140 centimetrů a ještě vzhůru nohama. Ať si to každej doma zkusí!" hájí se Dejv.

A my se těšíme, co předvede ve finálové show.

Druhé a poslední semifinále nejpopulárnější talentové show ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT můžete sledovat už v neděli 1. prosince od 20.15 na Primě!

Na finále se těšte v neděli 8. prosince ve 20.15 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.