Charlize Theron: Můj syn je ve skutečnosti dcera

Svého dnes již sedmiletého syna Jacksona adoptovala, když byl miminko. O pár let později se ale Hollywoodem začaly šířit zvěsti, že ho Charlize vychovává jako dívku. Když se pak navíc objevily na veřejnosti fotografie Jacksona v dívčích šatičkách a s dlouhými vlasy, musela slavná herečka prozradit, jak to ve skutečnosti je.

Pro Charlize to není téma, kterému by se snažila vyhýbat a o kterém by nějak mlžila. Na rovinu odpovídá, že Jackson je holčička, stejně jako jeho mladší čtyřletá sestra August, kterou Charlize v roce 2015 také adoptovala. „Ano, taky jsem si myslela, že je Jackson kluk. Dokud se na mě ve svých třech letech nepodíval a neřekl mi přímo do očí: ´Já nejsem kluk!´ Takže tak to prostě je. Mám dvě krásné dcery, které chci, stejně jako každý rodič, chránit a chci vidět, že se jim daří,“ řekla oscarová herečka v rozhovoru pro Daily Mail.

Narodily se takové, jaké jsou, a není na mém rozhodnutí, kým a kde v životě budou. Mojí úlohou jako rodiče je milovat je, podporovat je a být si jistá, že mají v životě vše, co potřebují, aby mohly být tím, čím chtějí být. A udělám vše, co bude v mých silách, aby měly toto právo."

Není žádným tajemstvím, že podobné problémy řeší v současnosti i Angelina Jolie a Brad Pitt, jejichž nejstarší třináctiletá dcera Shiloh se cítí být víc chlapcem než dívkou a začala kvůli tomu podstupovat i hormonální terapii.

Charlize měla vždy v plánu adoptovat alespoň jedno dítě, i kdyby měla své vlastní děti, a Jackson se v jejím životě objevil pár let poté, co v roce 2010 skončil po osmi letech její vztah s hercem Stuartem Townsendem. „Adopce není něco, co můžete brát na lehkou váhu. Nemůžete se prostě jednoho rána probudit i říct si: Hm, myslím, že si dneska osvojím dítě. A do čtyř odpoledne ho máte doma. Musíte tomu věnovat spoustu úsilí, prakticky i emocionálně. Ale za to blaho, kterým Jackson je, to stojí,“ prohlásila herečka v době, kdy byl Jackson ještě miminko.

Matka jako velký vzor

Charlize hodně ovlivnilo její dětství, které prožila na odlehlé farmě poblíž jihoafrického Johannesburgu a bylo hodně krušné. „Vyrostla jsem v zemi, kde lidé žili v polopravdách, lžích a pomluvách a nikdo vám neřekl nic přímo do očí. A rodiče mě vychovávali, abych taková nebyla. Maminka mě učila, že se musím umět ozvat. A že bych měla žít v pravdě, se kterou jsem spokojená, a ze které nemůže vzejít nic negativního.“

Charlize i její matce Gerdě ztrpčoval život násilnický otec závislý na alkoholu, který její matku opakovaně a brutálně bil. Vše vyvrcholilo, když bylo Charlize 15 let. Otec se vrátil z práce s puškou v ruce a hrozil, že Charlize i její matku zastřelí. Místo toho matka otce zastřelila přímo před očima Charlize, což bylo později uznáno jako akt sebeobrany. Není tedy divu, že Charlize vyrostla s vědomím, že se nikomu v životě nehodlá proti své vůli přizpůsobovat, a matka je jejím velkým vzorem. „Myslím si, že když máte opravdu blízký vztah alespoň s jedním ze svých rodičů, je to požehnání. Jako dívka jsem před sebou měla velký vzor toho, kým bych chtěla jednou být jako žena,“ mluví o své matce, která si prý nikdy na nic neztěžovala „Když musela brzo ráno vstát a jít podojit krávy, prostě vstala, šla a nestěžovala si. A když můj otec zemřel a zanechal po sobě dost dluhů, matka to musela všechno splatit. Trvalo jí to sice pět let, ale udělala to.

Svou matku, která byla vždy upřímná a nebála se věci otevřeně kritizovat, bere Charlize jako vzor i pokud jde o rodičovství. „Bylo dost zničující slyšet její kritiku, ale díky tomu jsem si uvědomila, že když řekla, že je něco dobré, tak to tak doopravdy myslela. Vždycky mi říkala pravdu, ať byla dobrá nebo špatná. A já se snažím to samé dělat se svými dětmi,“ dodává úspěšná herečka, kterou můžete už brzy vidět v novém filmu Bombshell (v našich kinech má premiéru začátkem února 2020).

Jana Poláčková


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.